Mesto Dél-komárom 2023. 04. 06.

Každé dieťa z Komáromu by sa malo naučiť plávať!

Medzi prvými sa kurzy začnú pre mladých, ďalej pre študentov prvého a druhého ročníka na základnej škole. Počas jesene a na jar 2024 absolvujú v bazéne 10-10 hodín.

„Naším prvoradým cieľom je, aby sa každé dieťa v Komárome naučilo plávať! Vo všeobecnosti sa dá povedať, že väčšina maďarských detí, žiaľ, cvičí len na hodinách telesnej výchovy v škole. Našťastie v našom meste je situácia zásadne iná, keďže tu pôsobí množstvo športových klubov a spolkov. Len si spomeňte na karatistov, florbalistov, futbalistov či hádzanárov, nehovoriac o našich skvelých plavcoch, ktorí zbierajú úspech za úspechom. Dúfam, že aj deti, ktoré práve zmaturovali, sa zapoja do niektorého z našich združení, kde môžu v budúcnosti dosiahnuť veľké úspechy a zvýšiť povesť nášho mesta,“  povedal primátor Attila Molnár.

Ocenenia okrem primátora odovzdali zástupca primátora Bálint Turi a Zsolt Horváthzástupca obce a predseda komisie športu.

O programe sa pochvalne vyjadrovali rodičia aj deti, keďže obec zložila z pliec rodín nielen finančnú, ale aj organizačnú záťaž. Plavecký kurz podporuje obec z vlastného rozpočtu.