Šport 2011. 10. 30.

KFC Komárno doma zatiaľ neporazené

V predposlednom domácom zápase jesennej časti privítalo KFC na domácej pôde hostí z Veľkých Ludiniec. Tí v poslednom kole lúpili body od Piešťan a na ďalšie body si brúsili zuby aj v Komárne.

Zápas nemal vysokú úroveň, už od začiatku bolo jasné, že rozhodcovská trojica nezvláda ukočírovať hráčov. Hostia sa od prvého do posledného písknutia proti nim hádali o verdiktoch. Nekultúrny prejav súpera vôbec neprispieval úrovni zápasu. Rozhodca Belanský mohol za odvrávanie hráčov Ludiniec udeliť oveľa väčšie množstvo žltých, možno okamžite aj červených kariet.

KFC malo herne navrch, hostia sa viac sústredili na diskusie s rozhodcom, vulgárne častovanie hráčov Komárna a to sa im aj stalo osudným v 30. minúte, kedy ostala nepokrytá zadná žrď pri rohovom kope domácich. Uzolom nadvihnutá lopta našla hrajúceho trénera Petra Léranta, ktorý už nemal problém loptu hlavou doklepnúť do odkrytej brány. Fialovým sa podarilo trafiť aj konštrukciu brány – ešte za stavu 0:0 priamy kop z hranice šestnátsky nadvihol múr a lopta oblúkom dopadla zhora na brvno bezradného brankára hostí. Aktivitou hýril najmä na pravom krídle hrajúci Ádám Mészáros, ktorý mal veľkú príležitosť v 27. minúte, no netrafil z voleja dobre loptu. Na Lérantov gól mohol súper bleskovo odpovedať, ale na peknú loptu Petráša za obranu útočníci nedočiahli.

Fotogaléiu zo zápasu nájdete tu!

Po zmene strán sa hra viac otvorila. Najmä v prvej polovici súper z Veľkých Ludiniec zapol na vyššie obrátky a vyzeralo to tak, že do Komárna predsa len prišiel hrať futbal. V 54. minúte spálili hostia svoju najväčšiu príležitosť v zápase, kedy Nagy z čiary zachraňoval najprv hlavičku súpera po centri z pravej strany, aby Soboňovu následnú prudkú dorážku vytesnil Rusina. Dve minúty na to mal svoju najlepšiu príležitosť tradične výborne brániaci Wilson, v rozhodujúcej chvíli sa však pošmykol.

Do konca zápasu sa potom do šancí dostávali iba hráči KFC. Hoci Dužstevník mal snahu o vytvorenie tlaku, cez obranu domácich sa už nedostal. Naopak, hráčom KFC  sa naskytovali príležitosti na kontry, do ktorých sa dostávala trojice Uzola-Antunovič-Mészáros. Ani jednu sa im však využiť nepodarilo a Komárno tak zaknihovalo ďalšiu domácu výhru.

KFC Komárno – Družstevník Veľké Ludince 1:0 (1:0)
Góly: 31. P. Lérant (1:0)

Vyjadrite svoj názor