Šport 2011. 08. 29.

KFC nestratilo body ani v druhom domácom zápase

Hostia z Dunajskej Stredy nezačali sezónu tak, ako plánovali, čo sa nedá povedať o našich chalanoch, ktorí od prvého kola ‚trónia‘ na špici tabuľky.

Zápas sa začal aktívne z našej strany. Už v druhej minúte vyslal prvú strelu Gonzáles a gól nepadol ani po jeho spolupráci s nabiehajúcim Wilsonom. V šiestej minúte sme kopali už tretí rohový kop, po ktorom si nešťastného vlastenca strelil odchovanec Komárna a kapitán súpera Jozef Medgyes.

Po prvom góle sa prebral aj súper. v 11. minúte nás zachránilo brvno po rýchlej akcii, čo bolo jasným varovaním, že aj Dunajská Streda chce body. V 17. minúte sa Medgyes opäť ukázal v nie dobrom svetle, keď veľmi nepekne pri postrannej čiare fauloval jedného z našich hráčov, za čo videl žltú kartu. V následnom protiútoku zaťahoval ručnú brzdu náš Podlucký, ktorému sa tiež ušla žltá karta.

Do konca polčasu sme mali navrch my a hlavne Antunovič, ktorý zásoboval prihrávkami našich útočníkov, no tí boli akýsi bezzubí. A aj keď už sa zdalo, že je brankár hostí prekonaný, ten vytiahol zázračný zákrok a zachránil svojich od vyššieho manka. Komárno do konca polčasu tlačilo, no bezvýsledne.

Druhý polčas sme začali rozhárane a bez vystriedaného Gonziho. Na nepozornosť sme mohli doplatiť v 51. minúte, kedy na čiare vyťahoval Rusina hlavičku súpera, ktorého nikto nepokryl. V útoku si súper dal pozor na Antunoviča – rozhodca možno na neho prehliadol niekoľko tvrdších zákrokov, Goran stratil nervy a faulom si vypýtal žltú kartu.

V 54. minúte vystriedal nevýrazného Mlynára rýchlonohý Mészáros, no ani ten nepriniesol zjavné oživenie do našej ofenzívnej hry. V 62. minúte prišiel konečne druhý gól, keď sa po sérii rohov presadil pohotovým volejom Csaba Szórád a zaslúženie zvýšil naše vedenie na 2:0.

Od 69. minúty, kedy šiel Antunovič dole z ihriska, bola hra vyrovnaná, Komárno sa dostalo do dvoch vyložených príležitostí – naprv Uzolovi vzal loptu z nôh brankár Lipovský a potom Mészáros volil strelu miesto prihrávky na voľného Uzolu.

Za nepremenené šance sme napokon mohli draho zaplatiť. V 86. minúte strelili hostia gól – po niekoľkých vydarených prihrávkach znížil na 2:1 Arpád Csonka a začal náš strach o body. V 90. minúte sme mali obrovskú príležitosť, no súpera opäť zachraňoval zázračný Lipovský a keď z následného protiútoku náš zázračný Rusina vyrazil na roh, rozhodca ukončil zápas za pre nás prijateľného stavu 2:1.

KFC Komárno – FK DAC 1904 a.s. Dunajská Streda „B“ 2:1 (1:0)
Góly: 6 min. Jozef Medgyes (vlastný 1:0), 62 min. Csaba Szórád (2:0), 86 min. Árpád Csonka (2:1)