Šport 2013. 09. 09.

KFC valcuje na ihriskách súperov aj naďalej!

Umelé osvetlenie, 1500 divákov, perfektná futbalová atmosféra a dráma až do konca. Kto cestoval z Komárna do Gabčíkova na zápas 6. kola Majstrovstva regiónu západ, nemohol ľutovať.

Komárňanské KFC sa ujalo vedenia pokutovým kopom Csabu Szóráda už v desiatej minúte. Skorý gól večernému zápasu pomohol, oba tímy sa dostávali do šancí, dve veľké mali aj Komárňania, no Szórádov priamy kop nezapadol do brány a Kóšov samostatný nájazd tiež neskončil gólom. Čas tohto útočníka však prišiel v druhom polčase.

To už hrali Komárňania o desiatich, pretože cez brankára Kostolániho prepadol po jeho zákroku v samom závere prvej polovice jeden z domácich a brankár Komárna musel predčasne pod sprchy. V týchto momentoch sa zdalo, že Gabčíkovo s výhodou jedného hráča bude schopné otočiť zápas.

Opak bol však pravdou. Domácim sa darilo zatlačiť Komárňanov pred vlastnú šestnástku, no dokázali vyťažiť len nastrelenie žrde Kosťukevičovej brány. V 57. minúte vybuchla na strane Komárna veľká radosť, pretože Tomáš Kósa sa dostal k odrazenej lopte, ktorú zasunul za chrbát brankára Rengela. A kým sa diváci stačili spamätať z gólových osláv, Kóša udrel opäť. V priebehu dvoch minút tak Komárňania získali trojgólový náskok aj keď mali na ihrisku o muža menej.

Početná výhoda Gabčíkova sa s plynúcim časom prejavovala čoraz viac. Domáci mali viac energie, Komárno čakalo na protiútoky, z ktorých síce hrozilo, no ďalší gól sa už nepodaril. Na opačnej strane ale padla lopta za brankára Komárna dvakrát. V 75. minúte tak bolo 2:3 z pohľadu Gabčíkova, no jeho hráči už nedokázali zvrátiť nepriaznivý stav.

KFC Komárno si tak pripísali na účet veľmi dôležité víťazstvo, ktoré znamená zachovanie blízkeho kontaktu s prvým Nededom. Ten opäť vyhral a s osemnástimi bodmi je prvý v tabuľke.

TJ Gabčíkovo – KFC Komárno 2:3 (0:1)
Góly: 10 min. Csaba Szórád (0:1 pokutový kop), 57 min. Tomáš Kóša (0:2), 59 min. Tomáš Kóša (0:3), 68 min. Zoltán Bognár (1:3) a 75 min. Tomáš Szöllös (2:3), ČK: Kostoláni, 1 500 divákov