Mesto 2021. 03. 02.

Knižnica v Komárne opäť poskytuje svoje služby, zatiaľ obmedzene

Dlhodobé obmedzenia sa dotýkajú už takmer rok každej oblasti v životoch ľudí. Rovnako to je aj v prípade Knižnice Józsefa Szinnyeiho v Komárne, kde sa však rozhodli vyhovieť verejnosti, pričom dodržiavajú všetky protiepidemiologické opatrenia. Knižnica tak funguje, avšak v obmedzenom režime.

Kvôli bezpečnostným opatreniam nebolo možné pre tradičné fungovanie knižnice, rozhodli sa preto zaviesť výpožičky na objednávku. Konkrétne knihy je možné si rezervovať prostredníctvom telefónnych čísel jednotlivých pracovísk alebo emailu. Knihy sa tak pripravia na presný dátum a čas a tak je možné si ich ísť vyzdvihnúť. Rovnaký proces je aj pri vrátení kníh, tie musia ísť musia ísť následne do karantény na tri týždne.

Knižnica nezabudla ani na starších alebo zdravotne znevýhodnených čitateľov, ktorí si knihy nemôžu vyzdvihnúť. „Knihy im zoberieme až domov. Stačí aby nám zavolali, povedali, čo si chcú prečítať a náš vodič im knihy na požičanie prinesie, povedala riaditeľka knižnice Mária Fabó.

Okrem toho sa knižnica pravidelne stará aj o svojich čitateľov aj prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Tam pravidelne informuje o svojich novinkách v portfóliu a svojim čitateľom prináša rôzne zaujímavé fakty a udalosti z Komárna.

Aktuálne na ich Facebooku Kniznica Komárno / Könyvtár Észak-Komárom prebieha udalosť s názvom Týždeň slovenských knižníc, v rámci čoho budú prinášať zaujímavé online aktivity ako napríklad hádanky, krížovky a hlavolamy, ukážky tvorby literárneho klubu šaLKKA a fotoexkurziu.

Zdroje: Kniznica Komárno / Könyvtár Észak-Komárom, mstvkn