Región 2018. 09. 27.

Kolárovo: Zadržali podozrivých z vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej (?)

Elitná polícia vykonala mimoriadny zásah. Podľa informácií Aktuality.sk môže mať súvis s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Prebieha mimoriadny zásah protizločineckej jednotky NAKA v Kolárove. Zadržané osoby majú bezprostredne súvisieť s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Polícia mala zadržať na južnom Slovensku 8 ľudí. Kukláči zasahovali o 4:00 ráno, momentálne prebiehajú domové prehliadky a ďalšie procesné úkony.

 

Polícia nateraz nebude poskytovať ďalšie informácie o razii, aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania, pretože naďalej prebiehajú procesné úkony.

Daniel Lipšic – právny zástupca rodín zavraždených, sa k zásahu vyjadril na sociálnej sieti:

Dnes v skorých ranných hodinách boli zadržaní podozriví zo spáchania úkladnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Chcel by som k tomu napísať dve stručné poznámky:

1. Vo vyšetrovacom tíme boli a sú aj skúsení vyšetrovatelia a prípad dozorovali dvaja mimoriadne erudovaní prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry. Rozsah vyšetrovania, aj za účasti Europolu a iných zahraničných zložiek, bol bezprecedentný. Viem, že u nás vládne (a často oprávnene) všeobecná skepsa k našim bezpečnostným orgánom, ale chcem Vás požiadať o dôveru k výsledkom tohto vyšetrovania. Aj vďaka verejnému tlaku si už nikto nedovolil do jeho priebehu zasahovať.

2. Vyšetrovanie nie je a nebude skončené dovtedy, kým nebudú identifikovaní, zadržaní a postavení pred súd tí najhorší a najnebezpečnejší – objednávatelia tohto ohavného činu. Tí, ktorí pre zakrytie svojich kriminálnych aktivít neváhali brutálne zavraždiť odvážneho novinára a jeho snúbenicu.

(Text a fotky: aktuality.sk)