Mix 2018. 09. 28.

Podozrivých v kauze Kuciakovej vraždy pomohla odhaliť americká družica

K zadržaniu podozrivých v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej mali pomôcť i satelitné snímky americkej družice. Uviedol na svojom webe český týždenník Respekt.

„Boli to zábery z družice, ktorá sa zhodou okolností pohybovala v dobe vraždy nad miestom, kde boli obaja mladí ľudia zabití. Analýza pohybu osôb a áut pomohla odhaliť podozrivých,“ uvádza portál respekt.cz.

Osoby podozrivé v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej zadržala vo štvrtok ráno na juhu Slovenska protizločinecká jednotka NAKA. Podľa portálu tv.noviny.sk bol jedným zo zadržaných Tomáš z Kolárova, ktorý v minulosti pracoval ako policajný vyšetrovateľ v Komárne.

Polícia bližšie informácie o razii zatiaľ neposkytuje, nechce riskovať zmarenie vyšetrovania počas vykonávania procesných úkonov.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm.

(tasr)