Šport 2017. 06. 07.

Komárňan opäť absolútnym víťazom ISEUM Rallye

Herczig Norbert a jeho komárňanský navigátor Igor Bacigal, rovnako, ako v rokoch 2015 a 2016 – vyhrali aj tento rok šotolinové preteky v Szombathelyi. Svojím senzačným výkonom dvojica ŠKODA Rally Team Hungaria posilnila svoju vedúcu pozíciu na M6Log Iseum Rallye pretekoch.

Počnúc treťou etapou až do konca Herczigovci viedli napriek tomu, že na konci prvého dňa pretekov mali náskok iba slabé štyri sekundy.

  • “V prvý deň pretekov sa jednoducho nedalo taktizovať. Naši súperi boli mimoriadne rýchli, preto sme nemali inú možnosť, ako tvrdo a bez chýb tlačiť plynový pedál.“ – vyjadril sa obhajca titulu. – „Vedeli sme, že v Szombathelyi nás čaká vyostrený súboj, ale boli sme si vedomí aj toho, že po technickej stránke sme od BRR tímu dostali auto v dokonalom stave, preto úspech závisel len od nás. Znova musím zopakovať, že tesný súboj na čelných pozíciách je pre nás mimoriadne motivujúci. Veľmi dávno sme pretekali v takomto tesnom súboji, preto sme nemohli popustiť ani na chvíľu a až do konca sme sa museli sústrediť na to, aby sme sa na sklonku dňa mohli do servisného parku vrátiť na popredných umiestneniach.“

Herczigovci vôbec netaktizovali, aj keď  väčšina dvojíc z čela pretekov tvrdila, že „nie je bezpodmienečne výhra štartovať po prvom dni z čelnej pozície“. Tieto dohady však dvojica SRTH tímu jednoznačne vyvrátila. V nedeľu totiž vyhrali všetkých 5 rýchlostných etáp, a tak sa s presvedčivým náskokom dokotúľali na konci pretekov na prvom mieste.

  • „Všetko nám vyšlo tak, ako sme si to naplánovali, podarilo sa nám splniť naše predstavy, bol to pre nás dokonalý víkend.“ – povedal v cieli so širokým úsmevom na tvári Igor Bacigál. – „Zúčastnili sme sa výnimočného súboja v okolí Szombathelyu. Organizátorom sa podarilo ozvláštniť preteky  aj vďaka niekoľkým zaujímavostiam, na ktoré ešte dlho určite nezabudneme. Za všetky spomeniem poslednú – 25 kilometrov dlhú rýchlostnú skúšku, ktorá bola pre nás fantastickým úsekom pretekov. Okrem iného aj kvôli takýmto etapám milujeme tento šport. Nehovoriac o tom, že popri zážitku z pretekov nás motivujú aj získané cenné body. Podarilo sa nám teda rovnako ako v Miskolci získať maximálny počet bodov, čo je pre náš tím veľmi podstatné, pretože to zohráva dôležitú rolu aj v celkovom umiestnení.“                                                                                                                                  

Nasledujúce preteky budú znova o tri týždne, keď musia pretekári absolvovať asfaltovú trať v okolí Székesfehérváru.

Ďakujeme všetkým verným fanúšikom!

Zdroj: SRTH