Šport 2016. 05. 05.

Komárňan opäť na najvyššom stupni víťazov!

Komárňan Igor Bacigal a jeho pilot Norbert Herczig opäť zvíťazili na 22. Miskolc Rally Majstrovstiev Maďarska. Po víťazstve na úvodných pretekoch v Egeri sa tým dostali bližšie k obhájeniu majstrovského titulu z roku 2015.

KACS7764

Na pretekoch v okolí Miskolcu boli najrýchlejší na ôsmych rýchlostných skúškach a ani na ostatných piatich nezaostávali za svojimi súpermi, a tak po vyrovnanom výkone porazili svojich súperov o viac ako 13 sekúnd.

KACS6682

„Pred pretekmi nás trocha prekvapilo počasie, keď sme testovali v daždi a v 3 stupňoch nad nulou. V prvý deň pretekov sme kvôli skorému štartu dostali vysokú 10 sekundovú penalizáciu. Na druhý deň sa však vďaka výborne pripravenej Škode Fabia R5 a našej taktike sústrediť sa na 2 najdlhšie rýchlostné skúšky podarilo túto stratu premeniť na 17 sekundový náskok.“ – uviedol Bacigal.

KACS7076-(2)

Po víťazstve v Egeri a v Miskolci si trio Herczig – Bacigal – Škoda Fabia R5 nemôžu ani vydýchnuť, nakoľko o 15 dní ich čaká ďalšia súťaž v meste Szombathely, na ktorú sa už teraz pripravujú.

KACS6671 KACS8142

Zdroj: Škoda Rally Team Hungary
www.srth.hu