Kultúra 2012. 01. 13.

Komárňania Komárňanom: "Zobuďte sa a pridajte sa!"

Wake Up Komárno! (Prebuď sa Komárno!) Pod týmto názvom sa nesie veľkolepá párty, ktorá sa bude konať 3. marca 2012 v Komárňanskej športovej hale.

V sobotu 3. marca sa od pol deviatej celkovo osem DJov pokúsi podporiť klubovú scénu a priniesť trochu zábavy do všedných dní mladých Komárňanov. Zároveň chceme týmto aj pomôcť – výťažok z celej akcie poputuje na dobročinné účely!

“Nielen DJi sa podieľajú na iniciatíve WakeUpKN, ale aj chlapci z mesačníka LOOK magazine, tímy MB Move, CDT Light & Sound, Creative Spirit Media a aj týždenník Delta. Všetci sme sa spojili, aby sme na náš spôsob urobili niečo pre mesto Komárno. Pretože ľudia sú dnes pesimistickí a nevedia sa uvoľnene zabávať,” povedal DJ Kovács Gyuri a pokračoval: “3. marca sa každý môže zobudiť! Netreba sem hviezdu! Bude to komárňanská obrovská žúrka. Naša. Lebo ju tiež vieme urobiť.”

Počítať pritom môžeme s LED projektorom, dvadsiatkou robotických lámp a šiestimi laserovými delami. ” Na obrovskom javisku v komárňanskej Športovej hale bude stáť 20 kilowattová zvuková technika,” zasvätil nás András Doktorik, majiteľ spoločnosti CDT Light & Sound.

Vstupné na akciu bude 5,-€. “Väčšiu časť príjmu z lístkov by sme chceli venovať na charitu. Táto akcia bude o tom, aby sme my Komárňania urobili niečo pre Komárno,” prebral slovo Kovács Gyuri. “Chceli by sme novú šmýkačku, alebo kolotoč pre deti do detského parku. Rozprávali sme sa aj s riaditeľom nemocnice Viktorom Dudášom o tom, čo by potrebovali. Práve on nás bude sprevádzať večerom, ako niekdajší Local FM-ista,” prezradil hlavný organizátor.

Dozvedeli sme sa, že v tento večer Devil Club, Jäger Pub a West Social Club neotvoria, pretože svoje pulty budú mať práve v Športovej hale. “Vedúci týchto klubov sa bez váhania pridali k akcii. Rovnako, ako 8 DJov – Denetti, Spider a TB ako predstaviteľ mladšej generácie,” začal vymenúvať účinkujúcich Kovács Gyuri, alias DJ Kovács, ktorý je už vyše 15 rokov vynikajúcim DJom v Jäger Pube. “Boggie je mojim dobrým priateľom, on je druhým rezidentným DJom Jäger Pubu. Sinkovitz pred 2-3 rokmi začal s hudbou a je členom Party Time, kde spolu vystupujeme. Hráva aj v Kolárove v Klube M2. DJ Beneš predstavuje retro, Rudi Koniček sa len prednedávnom vrátil k pultu. Každý DJ bude hrať hodinu, a určite prispejú k dobrej zábave,” informoval Kovács Gyuri.

Spýtali sme sa, či bude podľa Gyuriho Kovácsa už pri spustení tejto iniciatívy na kolotoč a nemocničné zariadenia. “Do nových projektov sa vždy púšťam s tým, že áno, príde veľa záujemcov a bude dobrá zábava! Verím Komárňanom, že spolu si spravíme jeden skvelý večer. Každého srdečne očakávame,” povedal Gyuri.

“Verím v to, že zaplníme mestskú športovú halu”, prebral slovo András Doktorik. “Z právnej stránky sa ešte vybavujú veci okolo dobročinnosti. Chceli by sme zvoliť najjednoduchší spôsob, a to darovanie hotovosti. Či už v spomínaných kluboch, alebo na mieste akcie. Finančné dary priložíme ku vyzbieraným peniazom zo vstupeniek a konečnú sumu venujeme na dobročinné účely. O týždeň-dva sa už všetko vykryštalizuje,” uzavrel hlavný organizátor.

Môžeme sa teda pripravovať! 3. marca večer o 21,00 hodine 8 DJ-ov predvedie svoje umenie a zabezpečí obrovskú zábavu do rána do 5. hodiny v mestskej Športovej hale. Zúčastnení sa môžu zabávať do svitania s dobrým pocitom, že svojou účasťou prispeli aj na dobročinnosť. Takáto akcia ešte v Komárne naozaj nebola!

Vyjadrite svoj názor