Mesto 2021. 06. 09.

Komárňanská nemocnica podala už 100-tisíc vakcín proti koronavírusu

Nemocnica AGEL Komárno prekonala dôležitý medzník vo vakcinácii proti koronavírusu. Uplynulý víkend vo svojom očkovacom centre podala sto tisícu dávku vakcíny. Nemocnica očkuje ako jedna z prvých v rámci Slovenska už od 7. januára a výrazným spôsobom tak prispieva k preočkovanosti obyvateľov nielen v oblasti Komárna, ale vďaka veľkokapacitným očkovacím centrám aj v Nitre, Šali a Šamoríne. Sto tisícu dávky vakcíny dostala Komárňanka, ktorá cez víkend absolvovala preoočkovanie druhou dávkou vakcíny Pfizer/Biontech.

Počas sobotného popoludnia podali v očkovacom centre v Nemocnici AGEL Komárno sto tisícu dávku vakcíny pani Erike Schmelhausovej z Komárna. Tá mala šťastie a aj vďaka zodpovednému prístupu prečkala obe vlny pandémie bez toho, že by na koronavírus ochorela. ,,Celá rodina je už zaočkovaná, a preto si myslím, že voči covid-19 sa treba chrániť.“ Okrem očkovania je to aj disciplína v nosení rúška, nestretávanie sa s väčším počom ľudí, dôslednou dezinfekciou, hovorí E. Schmelhausová, ktorej záľubami je rodina, záhrada a dom.

,,Naša nemocnica sa od začiatku, kedy prišli vakcíny proti koronavírusu na trh, aktívne zúčastňuje na očkovaní. Je to veľmi dôležité nielen z pohľadu zdravia a prevencie obyvateľov proti koronavírusu, ale strategicky dôležité aj pre nemocnicu. Aby sme očkovaním eliminovali možnosť návratu ďalšej vlny pandémie a predišli kritickej situácii čo sa týka chodu nemocnice vrátane nákazy personálu. Zažili sme si za posledný rok najťažšie chvíle, od kedy nemocnica existuje a je našou povinnosťou urobiť všetko, aby sa táto situácia už nezopakovala,“ uviedol riaditeľ komárňanskej nemocnice Miroslav Jaška.  

Ako doplnila námestníčka riaditeľa Gabriela Filkóová, nemocnica má v očkovaní už obrovskú prax, zabehanú logistiku, komunikáciu prostredníctvom IT s ministerstvom zdravotníctva a skúsenosti s prípravou, skladovaním a aplikovaním vakcín vrátane okamžitej reakcie zdravotníkov, ak sa ojedinele objavujú mierne kolapsy po očkovaní. Nemocnica má k dispozícii aj výjazdový očkovací tím, ktorý zabezpečil vakcináciu domovov sociálnych skupín, ale aj všetkých tých, ktorí sa z najrôznejších dôvodov nemôžu do očkovacieho centra dostaviť osobne.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK