Mesto 2022. 08. 04.

Komárňanská nemocnica ponúka novinku – maderoterapiu

Nemocnica AGEL Komárno pripravila pre svojich pacientov novinku. V ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie rozšírili poskytované služby a od augusta ambulancia ponúka maderoterapiu. Je to druh masáže – terapia drevom, ktorá má vyše storočnú tradíciu.

Maderoterapia je hĺbková masáž tkanív založená na princípe lymfodrenáže. Na rozdiel od lymfodrenáže, ktorá sa využíva z medicínskeho hľadiska pri lymfedémoch, lipedémoch, fleboedémoch, atrózach, reumatických ochoreniach, abláciách prsníkov a podobne, maderoterapia je estetická prírodná technika výborná na formovanie postavy bez poškodenia pokožky alebo tkaniva v oblasti stehien, bokov a zadku. Podstatou je  rozprúdenie lymfy správnym smerom. Obe terapie sú vhodné proti celulitíde avšak pri maderoterapii využívame anatomicky navrhnuté nástroje z dreva rôznych tvarov a veľkostí.

Lipohypertrofia – tzv. celulitída je výraznejšia u obéznejších žien, ale postihuje aj štíhle ženy. Zvykne sa nazývať aj pomarančová kôra, mäkká koža, viditeľné sú jamky na koži. Maderoterpaia znižuje lokálne hromadenie tuku, tonizuje svaly, rozbíja tukové bunky. Pokožka je spevnená, jamky, pomarančová kôra mizne, keďže stimuluje produkciu elastínu. Stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, podporuje spaľovanie tukov. Prirodzene odstraňuje toxíny z tela.  Okrem estetického vplyvu na zlepšenie vzhľadu pokožky metóda zabezpečuje aj holistický aspekt ošetrenia. „Pre každého klienta individuálne vyberáme spôsob na dosiahnutie tohto efektu. Použitím vhodných esenciálnych olejov a znalosťami a fungovaní lymfatického systému získavame komplexnú terapiu s mnohostranným charakterom,“ povedala fyziaterapeutka Bc. Daniela Harušťáková. Maderoterapia nie je hradená zo zdravotného poistenia.