Mesto 2017. 06. 09.

Komárňanská nemocnica pozýva na Divadelnú kvapku krvi

Hematologicko-transfúzne oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, v spolupráci so Slovenským červeným krížom a spoločnosťou Kaufland Slovenská republika v.o.s. pozývajú pri príležitosti Svetového dňa divadla 14. júna všetkých darcov na mimoriadne darovanie krvi v priestoroch Jókaiho divadla v Komárne od 8:00 do 11:00 hodiny.

Oddelenie hematológie a transfuziológie (HTO) v Komárne sa zapojilo do projektu Divadelnej kvapky krvi s veľkou radosťou a teší sa na všetkých záujemcov, ktorých tento projekt oslovil. „Čakáme všetkých darcov ale aj fanúšikov divadla v stredu 14. júna od 8:00 do 11:00 hodiny v budove Jókaiho divadla v Komárne na Petőfiho ulici č.1. Odmenou vám bude nielen dobrý pocit, ale aj zaujímavý zážitok z netradičných priestorov, v ktorých bude táto akcia prebiehať,“ uviedla primárka hematologicko-transfúzneho oddelenia MUDr. Enikő Radi.

Darcom krvi sa môže stať každý zdravý človek vo veku od 18 do 65 rokov vážiaci viac ako 50 kg. Či je darca vhodný na odber krvi posúdi individuálne lekár priamo na oddelení hematológie a transfuziológie. Deň pred odberom by mal darca veľa piť, nejesť mastné jedlá, nepiť alkohol a ráno by si mal dať ľahké raňajky.

Mgr. Marta Csergeová,
tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.