Mix 2020. 06. 03.

Komárňanské Korzo ožilo. Od zajtra tu bude otvorených už šesť prevádzok.

Neželané zdržanie s otváraním obchodov v komplexe Korzo Komárno je minulosťou, nákupné centrum už otvorilo svoje brány. Ešte v utorok 23. mája tu otvoril svoju prevádzku v Korzo Komárno nábytkársky predajca JYSK, minulý týždeň k nemu pribudol aj obľúbený módny obchod GATE.

Vo štvrtok pribudnú Korzo Cafe, DM, CCC a Orion

„Už zajtra (4. júna 2020) pribudnú k otvoreným obchodom predajca obuvi CCC, sieť drogérií DM, domáce potreby Orion a dobrú kávu si budú môcť Komárňania vypiť v novootvorenej kaviarni Korzo Cafe,“ hovorí Tomáš Hodúr, ktorý je so svojimi obchodnými partnermi za týmto projektom. Dátum otvorenia siedmej obchodnej prevádzky Tedi nie je stanovený. Korzo má k dispozícii ešte jeden obchodný priestor, o ktorého obsadení sa rokuje.

Stavalo sa rok. Budovu navrhli a postavili ju Komárňania.

Stavba nového obchodného centra na ulici Á. Jedlíka s dnes ôsmimi priestormi a detským ihriskom sa začala v máji 2019 a skolaudovaná bola o rok, v máji 2020. Priľahlé parkovisko má kapacitu 138 nadštandardne veľkých miest a je prepojené s neďalekým Lidlom. Neďaleko je aj obľúbený Merkury Market. Pre tento typ budov netradičný architektonický návrh so sklenenou fasádou od zeme až po strop, zaujímavým nárožím, kde sa stretávajú tri roviny a unikátnym dreveným obkladom pripravil komárňanský ateliér FKF design s Ing. Arch. Ladislavom Vikartovským. Design detského ihriska je postavený na prírodných motívoch s povrchom v tvare stromu a „zvieracími“ preliezkami. Stavbu realizovala komárňanská spoločnosť TONEX s pomocou regionálnych subdodávateľov.

Aktuálne otváracie hodiny jednotlivých prevádzok:

Korzo Cafe
pondelok – piatok: 07:00 – 19:00
sobota: 09:00 – 18:00

JYSK
pondelok – sobota: 9:00 – 19:00

CCC, dm drogerie markt, GATE, Orion
pondelok – sobota: 9:00 – 20:00