Mesto 2018. 03. 14.

V Komárne vyrastie nové nákupné centrum

Za novým moderným, nákupným centrom, ktoré v Komárne vyrastie, stoja dvaja podnikatelia z Komárna. Tomáš Hodúr z firmy COM-KLIMA a Miroslav Lopata z firmy Premier Consulting EU. Obaja majú za sebou úspešné developerské projekty aj priamo v Komárne – predovšetkým obchodné centrum Šeko Center v centre mesta a podnikateľský inkubátor StartUp na Hadovskej ceste.

Celý komplex bude niesť názov Korzo Komárno a pravdepodobne v ňom nájde svoje miesto 7-9 prevádzok. Súčasťou projektu je nielen veľkorysý počet parkovacích miest, ale aj zeleň a doplnkové funkcie pre trávenie voľného času. Investor zatiaľ presnejšie informácie o ďalších predajcoch neuviedol, no Komárňanom sľubuje, že určite príde čosi nové, za čím Komárňania radi cestujú napríklad do Győru.

Samotnú stavbu bude realizovať novozaložená firma Korzo Komárno, s.r.o. v ktorej majú obidvaja spoločníci rovnaký podiel. Nachádzať sa bude v blízkosti kruhového objazdu pri výjazde z mesta smerom na Bratislavu. „V súčasnosti čakáme na definitívne schválenie nového územného plánu mesta Komárno, bez ktorého ďalší rozvoj nie je možný,“ prezradil Miroslav Lopata, jeden z investorov. Akonáhle dôjde k jeho schváleniu, spoločnosť začne s územným a stavebným konaním. „Myslím si, že je reálne očakávať, že Korzo Komárno bude slúžiť svojim klientom najneskôr na vianočné nákupy budúceho roka,“ priblížil.

„Lokalitu, v ktorej vyrastie Korzo Komárno, považujeme za nové hospodárske centrum mesta. Umiestneniu tohto projektu praje aj blízkosť k novému mostu a jedného dňa snáď aj k obchvatu mesta,“ informoval M. Lopata.