Kultúra 2015. 08. 04.

Komárno na Facebooku

Fenomén menom Facebook mapuje dianie aj v našom meste. Do hľadáčika sme zadali výrazy „Komárno“, „komárňanský (-é, -á)“ a znázornilo sa nám hneď niekoľko zaujímavých skupín, z ktorých sme pre vás vybrali tie najzaujímavejšie. Jednoducho z každého rožka troška, ale aj stránky s najvyšším počtom lajkov.
Na úplnom špici obľúbenosti, s počtom viac ako 22 tisíc fanúšikov je Ahoj Komárno a Szia Komárom, čo nás nesmierne teší a za čo vám touto cestou ďakujeme.

MESTSKÝ ÚRAD KOMÁRNO – verejné služby
Ide o úradný informačný kanál Mestského úradu v Komárne. Nájdete tu všetky dôležité správy, oznamy, záznamy z rokovania zastupiteľstva, jednoducho všetko, čo má naša samospráva na starosti.

KOMÁRNO DNES – komunita
Venuje sa (takmer) všetkým kultúrnym i športovým akciám a podujatiam v našom meste, ktoré sa konali, konajú, či budú konať. Robia to svojským a hlavne nezávislým spôsobom. Aj vďaka ich aktualitám budete v obraze a hlavne, aj vďaka nim sa bude o vás vedieť.

KOMÁROMI NAPOK – KOMÁRŇANSKÉ DNI – komunita
Viac ako 4 tisíc ľudí označilo, že sa im táto stránka páči. Okrem programu tu nájdete aj všetky momentky a zaujímavosti, fotografie, videá, príspevky Komárňanov. Je to prierez všetkého a všetkým, čo Komárňanské dni svojim obyvateľom ponúkli.

KOMÁROMI FOTÓALBUM – KOMÁRŇANSKÝ FOTOALBUM – múzeum/umelecká galéria
Stránka vznikla oficiálne v roku 2010 a nie div, že si okamžite získala svojich fanúšikov. Prezentuje naše mesto prostredníctvom fotografií, ktoré poskytujú nielen profesionálni fotografi. Nájdete tu fotky minulé i súčasné, umelecké i amatérske, zo zeme i z lietadla. Ide o skutočne jedinečnú zbierku histórie nášho mesta zachytenú na fotografii, vďaka nej sa dostanete na miesta, ktoré nie sú sprístupnené, či o ktorých ste možno ani nevedeli, uvidíte, ako sa naše mesto menilo a budovalo, …Čo vám budeme hovoriť, slová sú zbytočné, túto stránku proste treba vidieť!

MBK Rieker COM-therm Komárno – športový tím
Jasné, že skupinu aktuálnych slovenských majstrov v basketbale nevynecháme. Každý správny fanúšik tu nájde nielen prehľad uplynulej sezóny, ale i zaujímavé články, reportáže, fotografie. Komentáre fanúšikov na jednotlivé príspevky svedčia o obľúbenosti tohto tímu v našom meste. Zo športových skupín na Fb nájdete i KFC Komárno, Klub extrémnych športov, Športový klub boxu, Volejbalový klub Komárno, či Vodnopólový klub Komárno. Aj to je dôkazom, že priaznivci športu nezaháľajú ani na sociálnych sieťach.

VEĽKÁ CENA KOMÁRNA – športový areál
Novovytvorená stránka k Veľkej cene Komárna v rýchlostnej kanoistike, v poradí jej 54. ročníka.

ÚTULOK KOMÁRNO – nezisková organizácia
Pri pohľade na uverejnené fotografie opustených psíkov zmäkne aj to najtvrdšie srdce. Ide o profil, ktorý osloví všetkých, ktorí chcú pomáhať „nemým tváram“.

PRÁCA, BRIGÁDY Komárno a okolie – verejná skupina
V dnešnej dobe viac než aktuálna téma. Nájsť si prácu v našom regióne nie je ľahké, ak si ju aktuálne hľadáte, pridajte sa do tejto skupiny, ktorá je tvorená pracovnými ponukami. Možno sa vám pošťastí.

KOMÁROM – KOMÁRNO és környéki bazár – verejná skupina
Viac ako 5 tisíc členov má skupina, ktorá funguje na jednoduchom princípe: ponuka – predaj – výmena – darovanie. Ak teda máte doma čokoľvek, čo už nepotrebujete, nepoužívate, ponúknite to za rozumnú cenu. Skupina je sprístupnená verejne.

TROLL KOMÁROM LOL KOMÁRNO TROLOLO – komunita
No a na záver to odľahčíme stránkou, ktorá ľudí zabáva a asi to robí dobre, pretože má viac ako 3 tisíc fanúšikov. Vtipné fotografické momentky a komentáre (nielen) z nášho mesta v slovenskom i maďarskom jazyku, pre pokročilejších aj v angličtine. Niektoré sú fakt geniálne. Smiech zaručený.

-i.k.-