Mesto 2019. 04. 11.

Komárno na dlani s Rebelmi a Dramaťákom

Hľadáte nevšedný program pre väčšiu skupinu ľudí alebo by ste si len chceli spestriť jeden deň v týždni? Zabudnite na starosti o nedeľný program a nechajte sa viesť ulicami mesta členmi folklórneho súboru Rebeli a dramatického krúžku Dramaťák.

Naše mesto je nepochybne plné krás, o tom sa presvedčil už nejeden z turistov. Lenže nie každému z nás napadne počas voľného dňa sa len tak mimovoľne prejsť ulicami mesta, nahliadnuť do krás pevnosti alebo kultúrneho života v meste. Mladá skupina ľudí sa tak rozhodla zobrať veci do vlastných rúk a pre turistov organizujú zájazdy po meste.

Na základe pozitívnych ohlasov na naše predstavenia a rodné Komárno, sme sa s Rebelmi a Dramaťákmi rozhodli, že spojíme tieto dve turistické lákadlá. Síce radi cestujeme, ale hrať v cudzom prostredí a sťahovať kulisy a techniku je vždy problém, tak chceme zabiť dve muchy jednou cestou. Šokovať ľudí našou pevnosťou a našim predstavením. Tak sme si povedali, že pomôžeme mestu, pevnosti, aj nám a zorganizujeme zájazdy,“ prezradil nám Jozef Černek.

Prvýkrát si mladí ľudia vyskúšali rolu sprievodcov počas Národných matičných slávností v roku 2016. Svoje znalosti o meste sa rozhodli zúžitkovať aj počas terajších sprievodov, kedy návštevníkov povedú pevnosťou, centrom mesta, kde nemôže chýbať legenda o prepadnutom koči, kostolmi a samozrejme pestrofarebným Nádvorím Európy. Osvieženie počas teplých vám zabezpečia formou ochutnávky vína a o gurmánsky zážitok sa podľa výberu postará jedna z komárňanských reštaurácií. Variabilnou zložkou celodenného programu môžu byť nákupy v meste alebo návšteva maďarského Komáromu. Na záver dňa sa o kultúrny zážitok v podobe príjemného predstavenia postarajú Rebeli alebo Dramaťák.

Základnou cenou pre tento jedinečný zážitok je 22€, pričom keď obyvateľ Komárna doporučí skupinu ľudí, tak pre nich bude cena zájazdu výhodnejšia. V cene je započítaný vstup do pevnosti, ochutnávka vína alebo obed, obhliadka mesta, sprievodca a večerné predstavenie. Sprievody sa v najbližších dňoch uskutočnia v termínoch 14.4.2019, 30.4.2019 a 1.5.2019. V prípade záujmu o niektorý z termínov alebo konzultáciu pre iný termín volajte na číslo 0905 405 455.

Zdroje foto: wikipedia.sk, dramatak.eu, pevnost.komarno.eu