Šport 2011. 08. 14.

KFC Komárno otvorilo sezónu suverénnym víťazstvom na trávniku Jaslovských Bohuníc a doma sa od neho neočakávalo iné, ako ďalší bodový zápis. Štyri góly a predvedená hra dáva tušiť, že aj v tejto sezóne budeme mať veľké oči.

Zápas začal svižne hlavne zo strany KFC, ktoré zatlačilo svojho súpera a už v prvej minúte ohrozilo jeho bránku. Čo sa ale nepodarilo Kóšovi, už za dve minúty dokonal Gabo Mlynár, keď zúžitkoval peknú kolmú prihrávku od Csabu Szóráda. KFC vo svojej akivite pokračovalo, naopak náš súper bol mĺkvy, nevychádzali mu kombinácie.

Domáci hrozili neustále, hlavne z ľavej strany – Goran Antunovič a Eugen Speck Wilson sa často púšťali do ofenzívnych výletov a obrana Palárikova mala čo robiť, aby ich ustrážila. Z ľavej strany prišiel v 17.minúte aj priamy kop, ktorý zahrával Jozef Nagy. Prudká lopta prekvapila brankára Madarásza v bráne hostí. Ten ju stačil len vyraziť pred seba, kde ale stál jeho spoluhráč Braun a ten v rýchlosti nedokázal zareagovať a svojho brankára nechcene preloboval.

Od toho momentu sa domáci upokojili, viac držali loptu vzadu a kúskovali hru. Do veľkej šance sa dostal Gonzáles, keď vnikol do obrany Palárikova, no nedokázal vyslať tvrdšiu strelu. Do 40. minúty trval úsek, počas ktorého sa hráči viac sústredili na tvrdosť v súbojoch. Veľa tvrdých faulov v krátkom časovom slede spôsobil nervozitu na ihrisku, ktorú hlavný rozhodca Andrej Gádosi nevedel ‚ukočírovať ‚. Na konci polčasu sa hostia stiahli do obrany a vyčkávali hvizd rozhodcu.

Na ihrisku sa aj iskrilo. Napriek tomu, že rozhodca Gádoši šetril kartami, rozdal ich päť.

Prestávka obom tímom zjavne pomohla upokojiť vášne, hostia vyzerali odovzdane od 49. minúty, kedy sa k priamemu kopu z takmer tridsiatich metrov postavil Csaba Szórád a perfektne obstrelil múr i brankára. Iniciatívny smerom dopredu bol hlavne Wilson – predviedol niekoľko ťahov na bránu, no ani jedna jeho akcia neskončila gólom.

v 55., resp. 57. minúte striedali oba tímy dvojicu hráčov. Za našich prišiel na ihrisko Štefan Uzola a Ádám Mészáros, ktorý hýril aktivitou z pravej strany. Ešte stále dorastenec robil súperovi problémy najmä svojou rýchlosťou, čo potvrdil v 71. minúte, keď dokázal obehnúť obrancu a prebrať si prihrávku od Tomáša Kóšu za obrannou líniou. Zoči-voči brankárovi sa už nemýlil.

Zápas sa už len dohrával, domáci mali ešte niekoľko príležitostí – spomenúť by sme mali 84. minútu a vnik Jozefa Gonzálesa do šestnástky súpera. Šancu však nezakončil gólom ani presnou prihrávkou na úplne voľného Uzolu. Nevyhli sme sa však ani chybám – po hrúbke v našej obrane šiel sám na brankára Vencel, ‚spravil‘ si dvoch obrancov, obišiel brankára a trochu z uhla no do prázdnej bránky už trafiť nedokázal – trafil tyčku, takže zápas skončil veselým víťazstvom domácich 4:0.

Obrana OTJ na našich rýchlonohých hráčov nestačila. Tu mohol 'Gonzi' voliť radšej prihrávku...

KFC Komárno – OTJ Palárikovo 4:0 (2:0)
Góly: 3 min. Gabriel Mlynár (1:0), 16 min. Martin Braun (vlastný 2:0), 49 min. Csaba Szórád (3:0), 71 min. Ádám Mészáros (4:0)

Na takéto domáce zápasy sa dá chodiť a aj pozerať. Pivko, futbal a čerstvý vzduch. Navyše domáci pridali kvalitnú hru, pekné rôznorodé akcie a hlavne štyri góly, vrátane exportného priameho kopu Szóráda. V zápase sme súpera takmer celý čas držali ďaleko od brankára Rusinu. A keď už bolo treba, ten pri 3-4 šanciach hostí oplýval istotou. Palárikovo nedalo v dvoch zápasoch ani jeden gól, naopak, my 8. Rozdiel minimálne jednej triedy bol cítiť aj na ihrisku. Neostáva nám nič iné iba pogratulovať chalanom ku skvelému výkonu a dúfať, že si na štadión KFC nájde cestu ešte viac fanúšikov.

TEXT a FOTO: Tomáš Kottra