Šport 2012. 01. 12.

Komárno neuspelo ani v Handlovej

Tretia prehra v rade znamená pre tím zo slovensko-maďarských hraníc pokles na štvrtú priečku. Extraligová tabuľka je tak vyrovnaná, ako nikdy pred tým.

Hampton (11) na to tentoraz nebol sám, pomohol mu Anthony Jones.

Komárňania v Handlovej bojovali o dva dôležité body a zároveň o tretie miesto v tabuľke. Zápas však nezačali vôbec dobre, keď v prvej štvrtine nielenže dali iba 13 bodov, no súperovi dovolili skórovať 29. Handlovčania ťažili z dobrej obrany, ktorou nútili nekoncentrovaných ‚Obuvníkov‘ k stratám. Tých Komárno len v prvej štvrtine vyprodukovalo až 6, počas ďalšieho priebehu zápasu to bolo ďalších 14.

Hoci skóre zápasu otvoril hosťujúci Johnson, domáci Handlovčania poľahky otočili a len do konca štvrtiny si vybudovali hrozivý 16 bodový náskok (29:13). Mohla za to najmä disponovaná dvojica Jones-Hampton, ktorá dohromady nastrieľala 51 bodov, no nedali sa zahanbiť ani Golian, či Barišič. Rozohrávač Jones navyše rozdal aj 12 asistencií, doskočil 5 lôpt a získal 12 faulov, čo ho jednoznačne korunuje za hráča zápasu.

Obraz hry sa v druhej štvrtine rapídne nezmenil. Domáci si udržiavali silné vedenie. Komárňania boli absolútne nemohúcni zo strednej vzdialenosti i spoza oblúka, skade im v prvom polčase padol len jediný pokus z desiatich. Posilou vo svojom prvom zápase nebola ani posila Keller, ktorý za 15 minút odchádzal z ihriska so štatistikami 0 bodov a 3 doskoky.

V tretej časti hry už hostia pookriali a hoci po Madajovej trojke prehrávali už o 26 bodov, vo zvyšných 7 minútach štvrtiny dokázali znížiť aj na 12 bodov. Domáci ale odpovedali jednou z desiatky trojok a tak sa táto štvrtina skončila výsledkom 73:57. Aj tento náskok sa ale postupom času začal scvrkávať, keď 5 minút do konca zápasu už bolo ‚iba‘ o 9, 2:40 pred koncom o 5 bodov.

Potom ale prišlo vyslobodenie, na ktoré domáce publikum túžobne čakalo – technická chyba komárňanskej lavičky po odpískanom faule pri trojkovom pokuse Hamptona. Domácim tak bolo ponúknutých 5 trestných hodov, ktoré definitívne pochovali akékoľvek nádeje Komárna na zvrat v zápase.

Komárňania tak stratili náskok pred štvrtou Handlovou, a vedú už iba o skóre. Navyše, s Handlovou sa na ‚Obuvníkov‘ dotiahli aj Levice, ktoré v sobotu zavítajú práve na juh Slovenska. Stúpajúca forma Levičanov, sobotný večer a najsilnejšia zostava z Tekova sľubujú nielen ťažkého súpera na ihrisku, ale aj v hľadisku. Príďte podporiť Komárňanov v boji o dôležité body! Už túto sobotu o 18:00!

MBK Handlová – MBK Rieker Komárno 97:86 (29:13, 22:19, 22:25, 24:29)
Najviac bodov: Anthony Jones 27, S. Hampton 24 (3 trojky), Barišič 12 – J. Jones 24 (5), Bilič a L. Johnson po 18, Kratochvíl 14
TH: 37/25 – 29/16, fauly: 29 – 29, trojky: 10 – 6, rozhodovali: Kúkelčík, Tomašovič a Dula, 700 divákov

Ostatné zápasy 24. kola

BC Prievidza – ŠKP Banská Bystrica 102:93 (28:22, 25:12, 30:31, 19:28)
Najviac bodov: Godbold 31 (3 trojky), Davis 18, Pelle 14 – Hovaňák 25 (4), Koczkáš 21, Kitts 15
TH: 25/17 – 37/29, fauly: 31 – 26, trojky: 9 – 8, rozhodovali: Gabara, Hančík a Bugár, 1800 divákov

BK Váhostav-SK Žilina – BK Iskra Svit 92:97 (24:20, 26:26, 21:24, 21:27)
Najviac bodov: Šoška 32, Tilandy 14, Kosa 13 – Polakovič 28, Berkis 19, Znanec 18
TH: 24/15 – 35/28, fauly: 25 – 23, trojky: 7 – 5, rozhodovali: Brziak, Matejčík a Hrabuvčin, 400 divákov

ONYX Levice – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 97:80 (22:19, 15:22, 32:19, 28:20)
Najviac bodov: Grant 29 (5 trojok), Štemberger 16, Lowhorn 15 – Andrew Jones 26, Jefferson 22 (3), Baťka 13
TH: 19/16 – 13/6, fauly: 19 – 21, trojky: 13 – 8, rozhodovali: Pipíška, Lamoš a Šramko, 1600 divákov