Šport 2012. 02. 29.

Komárno potvrdilo formu – porazilo aj Spišiakov!

V zápase 35. kola mali dlhú cestu do Komárna hráči Spišskej Novej Vsi. Práve oni boli zatiaľ posledným tímom, ktorý dokázal Obuvníkov prekonať naposledy – v zápase 26. kola si Spišiaci nedali domácu palubovku a porazili Komárňanov v pomere 85:75. Očakávalo sa, či trápiaci sa hostia dokážu Komárno poraziť znova.

Spišiaci na Komárno nestačili, čo znamená pre Rieker ôsme víťazstvo v rade.

Spišiaci hrýzli až do konca
Úvod Spišskej Novej Vsi vyšiel na výbornú. Vyhrávali už 0:7, no Komárňania hnaní domácim publikom zapli na plné obrátky a už po piatich minútach zápasu bolo 12:9. Zaskvel sa Dubovský, Keller, no ani ostatní hráči nezaostávali. Do konca prvej štvrtiny si domáci vypracovali mierny náskok (22:18), no ešte do polčasu sa Spišiakom podarilo stav otočiť najmä zásluhou dvojice Baťka-Bečarík. Po polčase 37:39 boli teda spokojnejší hostia.

Do druhej polovice vstúpili lepšie Komárňania – Jones úvodnou trojkou strhol vedenie na stranu Komárna a aj zásluhou Bilíka a Kellera si domáci vypracovali sľubný 14 bodový náskok pred poslednou štvrtinou. Bol to zároveň aj najvyšší náskok Komárna v zápase, pretože Spišiaci začali svoje manko pomaly a postupne skracovať. Takéto tempo však nestačilo a keď Johnathon Jones svojou piatou trojkou v zápase zvýšil minútu a pol pred koncom na 77:65, málokto v Komárne už pochyboval. Spišiaci ale mali silný záver zápasu a aj za pomoci ziskov dokázali znížiť  na rozdiel iba 6 bodov. Na víťazstvo to však už nestačilo, zverenci Františka Róna zvládli záver takticky výborne a Spišiakov už k ničomu nepustili.

MBK Rieker Komárno – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 79:73 (22:18, 15:21, 24:8, 18:26)
Najviac bodov: J. Jones 24 (5/7 za 3 body), Bílik 15, Keller 15 (10 doskokov), Johnson 12 (14 doskokov), Dubovský 6, Bilič 4, Szabó 3

Rekapitulácia 35 kola

Predposledné kolo základnej časti nepriniesol väčšie prekvapenia, Nitra sa zrejme chce vyhnúť Leviciam.

Bystrici v predposlednom kole odplávali aj posledné šance na postup do play-off, takže Žilina sa nemusí trestu za prehru v Prievidzi báť, hoci tam viedla vyrovnaný súboj celé tri štvrtiny. Iskra si postrážila s trápiacou sa Nitrou domáce dva body. Nitrania možno počítajú s tretím miestom ako so schodnejšou cestou v porovnaní s druhým miestom. Uvidíme, či si v poslednom kole v zápase s Prievidzou ešte zabojujú.

ŠKP Banská Bystrica – MBK Handlová 91:94 (25:28, 24:22, 22:19, 20:25)
Najviac bodov: Kitts 22, Hovaňák 21/3, Neal 16 – Hampton 35, A. Jones 34, Mrviš 7
TH: 17/10 – 29/25, fauly: 25 – 21, trojky: 9 – 9, rozhodovali: Zubák, Kúkelčík a Mlynský, 650 divákov

BC Prievidza – BK Váhostav-SK Žilina 92:68 (20:20, 18:21, 24:19, 30:8)
Najviac bodov: Guede 17, Davis a Pelle po 14 – Stojanovič 19, Kosa 13, Hoferica 10
TH: 15/10 – 19/14, fauly: 21 – 22, trojky: 12 – 6, rozhodovali: T. Lukáč, Fuska a Ryšavý, 2000 divákov

Najviac bodov: J. Jones 24/5, Bílik a Keller po 15 – C. Jefferson 21 (5 trojok), Baťka 19, Baldovský 13
TH: 15/11 – 13/7, fauly: 17 – 17, trojky: 8 – 10, rozhodovali: Hlinka, Šramko a Doušek, 800 divákov

BK Iskra Svit – BK Bemaco SPU Nitra 74:65 (23:18, 23:18, 11:11, 17:18)
Najviac bodov: Henderson 18, J. Jefferson 15, Berkis 14 – Žiak 24, Šilinskis 14, Majok 8
TH: 14/9 – 13/8, fauly: 18 – 21, trojky: 7 – 5, rozhodovali: Ženiš, Karniš a Perečinský, 600 divákov