Šport 2011. 06. 06.

Komárno prehralo a dalo šancu Leviciam

Futbalisti Komárna si riadne podkúrili len dve kolá pred koncom sezóny. Z takmer istej oslavy titulu je teraz bitka o každý bod.

Mlynár prekonáva súperovho brankára.

Určite nemohli hráči KFC čakať jednoduchý zápas, no po 25 minútach prestali hrať futbal a po zvyšok zápasu sa herne trápili. Zápas začal svižne, domáci si vypracovali niekoľko pološancí, ktoré ale nedokázali využiť. Skúšali využívať hlavne prieniky po stranách a centrovať do šestnástky. Z presne takejto akcie prišla aj prvá gólová situácia – Kürthy našiel z pravej strany nízkou loptou pred bránou voľného Mlynára a ten sa nemýlil.

Do konca polčasu sa dianie na ihrisku upokojilo, fialoví pokračovali v prehnanej kombinácii, prílišnej hre dozadu, no stále mali navrch. Priebeh zápasu zaiste ovplyvnili aj dve zraneniami vynútené striedania v priebehu 32. a 34. minúty.

Balogh bol na priamy kop Bombicza prikrátky.

Druhý polčas začínali hostia a hoci stratili loptu už po tretej krátkej prihrávke, naznačili, že nemienia byť odovzdaným súperom. Naopak domáci hrali ustráchane, ba až nepochopiteľne bez záujmu o aktívnu hru dopredu. Z letargie ich prebral až priamy kop súperovho Bombicza, ktorý skončil v bráne nešťastného Balogha.

KFC potom zaplo na vyššie obrátky, no z centrovaných lôpt už nič nevyťažili. Z tlaku domácich pramenilo niekoľko šancí súpera a tie napokon neostali nepotrestané. V 87. minúte vybehnutého Balogha sprava obchádzal Kalmár a rozhodol zápas v prospech Nededu.

KFC Komárno – FC Neded 1:2 (0:1)
Góly: 23 min. Gabriel Mlynár (1:0), 68 min. Adam Bombicz (1:1) a 89 min. Lajos Kalmár (1:2)

Kompletnú fotogalériu zo zápasu nájdete tu.