Šport 2011. 10. 18.

Komárno SHARKS remizovali s Prostějovom

V nedeľu, v Olomouci, pokračovala medzinárodná liga BoxingONE Championship, kde Prostějov Bulls hostil Komárno Sharks. Stretnutie sa konalo v nákupnom stredisku Olomouc City za prítomnosti približne 400 divákov. Zápas skončil nerozhodne 8-8.

Stretnutie rozhodovali dvaja neutrálni rozhodcovia z Poľska, jeden Čech a jeden Slovák.

V zápase 56 kg medzi domácim Ruslanom Shakaldaevom a Nagy Krisztiánom, ktoré skončilo 3:0 v prospech domáceho borca, sa dalo vycítiť, že poľskí rozhodcovia sa prikláňajú k domácemu tímu. V tomto stretnutí, z môjho pohľadu, mala byť minimálne remíza napriek tomu, že prihliadam na domáce prostredie organizátora. Toto stretnutie označil Prostějov ako “JOKER fight”, tzn., že domáci tím získal tri body.

V ďalšom stretnutí, 60 kg, nastúpil za domácich Hamo Aperjan proti Varga Miklósovi. Varga nedal šancu svojmu súperovi a zaslúžene zvíťazil u všetkých rozhodcou na body v pomere 4:0.

V zápase 64 kg medzi Miroslavom Šerbanom a Káté Gyulom zvíťazil jednoznačne Káté, ktorý bol lepší vo všetkých smeroch.
V hmotnostnej kategórii 69 kg, Lukáš Plzák nastúpil proti Klasz Árpádovi. Ďalšie sporné stretnutie, v ktorom mal zvíťaziť jednoznačne Klasz. Napriek tomu skončil zápas pochybným rozhodnutím rozhodcov nerozhodne.

V zápase v hmotnosti 75 kg, Milan Šátek jednoznazčne prehral duel s Harcsa Zoltánom 0:3 na body. Toto bol náš “JOCKER fight”, získali sme tak tri body.
V hmotnostnej kategórii 81 kg nám zo zostavy vypadol Szeló Imre, nakoľko vycestoval do Milána, kde bude boxovať za Miláno WSB. Domáci boxer

Michal Vodárek nedal Baranyi Richárdovi žiadnu šancu a zaslúžene zvíťazil na body.

V poslednom zápase, v hmotnosti 91 kg, sme videli výborný box, domáci borec Petr Novotny napokon tesne na body porazil Darmos Józsefa.

Komárno SHARKS tak v konečnom zúčtovaní “iba” remizovalo s BULLS 8-8, čo jednoznačne môžeme považovať za veľké prekvapenie doterajšieho priebehu ligy BoxingONE. Napriek tomu však naďalej suverénne vedieme nielen našu skupinu “A”, ale sme na čele aj priebežného poradia BoxingONE Championship.

Výsledky zápasov Prostějov Bulls vs Komárno Sharks:
56 kg: Ruslan Shakaldaev – Nagy Krisztián 3:0
60 kg: Hamo Aperjan – Varga Miklós 0:2
64 kg: Miroslav Šerban – Káté Gyula 0:2
69 kg: Lukáš Plzák – Klasz Árpád 1:1
75 kg: Milan Šátek – Harcsa Zoltán 0:3
81 kg: Michal Vodárek – Baranyi Richárd 2:0
91 kg: Petr Novotny – Darmos József 2:0

TEXT: Roderik Györfi, manažér tímu Komárno SHARKS

 

Vyjadrite svoj názor