Šport 2013. 10. 27.

Komárno v Nitre zápas neotočilo

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ľahký zápas Komárno nečakal. Nitrania doteraz prehrali iba jeden zápas. Na bratislavských Pasienkoch ich Bratislavčania predčili iba o dva body. Doma si tak určite chceli napraviť náladu. Komárno zas triumfovalo v stredu pred domácim publikom nad trápiacou sa Prievidzou.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″]

[vc_tabs][vc_tab title=“Sumár“ tab_id=“1382831513-1-45″]Obuvníci vstúpili do zápasu dobre a s miernym favoritom držali krok, dokonca ho dokázali predčiť. Ofenzívne ladené stretnutie malo rýchly priebeh, hoci sa pískalo pomerne veľa faulov. Doplatil na to napríklad jeden z najlepších Nitranov Elton Frazier, ktorý pre problémy s faulami nedostal porciu minút, na akú bol zvyknutý. Z toho pramenilo aj chudobných 8 bodov. Dokázali ho ale zastúpiť Sparks, Lošonský a Sven Smajlagič, pre ktorého bol sobotný výkon reparátom za bratislavskú blamáž. Hviezdou zápasu ale bude rozhodne Salih Nuhanovič. Slovinský center v drese Nitry potvrdzuje svoje kvality v každom zápase.

Na druhej strane to už tradične bol Juevol Myles, a pomaličky sa rozbiehajúci Dallis Joyner. Napriek 14 bodom Kovačeviča treba povedať, že slovinskému guardovi padli iba tri z dvanástich striel.

Čo však rozhodlo zápas, boli tímové výkony. Výpadok Komárna v druhej štvrtine mal nenapraviteľné následky, hoci sa hosťom podarilo stiahnuť náskok domácich z hrozivých 16 bodov na 2. V druhej štvrtine vyhrávali Komárňania po minúte a pol 34:28, no nasledujúcu päťminútovku prehrali 5:18! Prepadávať sa ale neprestali ani naďalej a do polčasu vyhrávala Nitra už o 13 bodov a v druhej polovici svoj náskok ešte zvýšila.

V druhom polčase sa ale konečne rozohrali Komárňania aj v obrane. Doteraz v každom zo šiestich zápasov – vrátane toho v Nitre – dostali v druhej  polovici zápasu menej bodov. Tentoraz vytiahol tréner Rón zónovú obranu a na Nitranov to fungovalo. Vyhrať druhý polčas pomerom 43:34 však napokon nestačilo.

Keď sa Komárňania priblížili v závere zápasu k Nitre na dostrel, zaúradoval Sven Smajlagič. Premenil päť zo šiestich trestných hodov a nedovolil hosťom senzačnú obrátku.

Edymax SPU Nitra – MBK Rieker Com Them Komárno 90:86 (27:30, 29:13, 17:18, 17:25)
Najviac bodov: Sparks 22, Nuhanovič a Lošonský po 20 – Joyner 23, Myles 21, Kovačevič 14
TH: 33/26 – 30/27, fauly: 22 – 23, trojky: 4 – 3, rozhodovali: Brziak, Šarišský a R. Hricišin, 900 divákov

TEXT: Tomáš Kottra

[/vc_tab]

[vc_tab title=“Priebeh“ tab_id=“1382831513-2-35″] Úvod zápasu vyšiel lepšie Komárnu, ktoré zásluhou Mylesa a Halla išlo do vedenia. Najvyššie vedenie bolo šesťbodové, kedy Joyner zvyšoval smečom na 22:16. Ofenzívne hody mali na svedomí najmä deravé obrany. Nezvykle ofenzívnu prvú štvrtinu uzavrel domáci Smajlagič strelou za dva body, ktorou znížil na 27:30.

Nitra nepoľavila v ofenzíve ani v druhej časti hry. Rapídne však zlepšila obranu a Komárnu dovolila vsietiť len 13 bodov. Zaslúžená obrátka na viac ako desaťbodové vedenie mala za následok obrovskú nespokojnosť v radoch Komárna. Skórovali prakticky len Sparks, Lošonský a Nuhanovič, na strane Komárna sa ofenzívne nedokázal výraznejšie chytiť nikto.

Do druhého polčasu tak Nitra vstupovala s dobre vyzerajúcim trinásťbodovým náskokom, ktorý ešte navyšovala. Domáci po 23 minútach hry vyhrávali 63:47. To sa ale konečne prebudili aj hráči Komárna a hoci do poslednej časti hry išli s dvanásťbodovým mankom, mali ešte šancu zápas zdramatizovať.

To sa im napokon aj podarilo, keď stíhaciu jazdu zavŕšil Myles osem sekúnd pred koncom zápasu zníženiím na 88:86. Na viac sa už ale hostia nezmohli. Napriek tomu dostala dobrá atmosféra za odmenu výborný zápas, hoci ešte v polovici tretej štvrtiny to vyzeralo pre Komárno beznádejne.

Podrobný priebeh zápasu TU!

[/vc_tab]

[vc_tab title=“Reakcie po zápase“ tab_id=“1382837400066-2-7″]
František Rón (tréner Komárna):„Ja som nespokojný s tým, že nie je možné sklopiť hlavu. V druhej štvrtine sme si prehrali zápas. Síce sme trikrát nedali kôš, ale zrazu akoby hráči v obrane premýšľali o útoku a boli absolútne nekoncentrovaní a bez bojovnosti. To, že vedia bojovať, ukázali v druhom polčase. V tej druhej štvrtine ma naštvali, táto časť bola taká, aká bola.“

Ľubomír Urban (tréner Nitry): „Videli sme – ako obyčajne – dobré derby, so zápletkou. Dobrý vstup hostí rezultoval do vedenia, ale potom sme začali hrať dynamickejšie, začali sme viac behať na ihrisku a polčas sme dotiahli do víťazného konca s pomerne slušným náskokom. Očakávali sme nástup hostí v druhom polčase a hlavne zmeny v organizácii hry. Zo začiatku nás to mimoriadne nepribrzdilo, ale Komárno neustále dotieralo a bolo na dostrel v závere, takže videli sme aj dramatický záver, veľa osobných súbojov, veľa rôznych verdiktov, sporných či nesporných. Bolo to dobré derby, celkom slušný basketbal.“

TEXT: Martin Kilian, nitra.sme.sk Viac TU!
[/vc_tab]

[vc_tab title=“Ostatné zápasy“ tab_id=“1382837414611-3-9″]Súhrn výsledkov stretnutí 7. kola Slovak Sport.tv Basket extraligy mužov:

BC Prievidza – Iskra Svit 102:82 (32:24, 20:25, 21:21, 29:12)
Najviac bodov: Jašš 23, Klarič 18, Santee 17 – Channels 18, L. Jackson 15, Berkis a Židzik po 12
TH: 27/13 – 26/16, fauly: 22 – 25, trojky: 11 – 4, rozhodovali: Zubák, Karniš a Kovalčík, 1900 divákov

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – ŠKP Banská Bystrica 73:87 (26:23, 15:18, 15:24, 17:22)
Najviac bodov: Painter 31, Hovaňák 17, Š. Bečarik 8 – Grznár 31, M. Rendla 17, Vasilič 11
TH: 35/27 – 30/22, fauly: 28 – 32, trojky: 6 – 5, rozhodovali: T. Lukáč, Perečinský a Kurpaš, 700 divákov

MBK Handlová – BK Inter Incheba Bratislava 80:74 (17:24, 19:17, 20:26, 24:7)
Najviac bodov: Mrviš 20 (4 trojky), Veličkovič 16, Gudzič a Haviar po 12 – N. Miloševič 21, Graham 14, Bílik 13
TH: 24/17 – 24/13, fauly: 23 – 20, trojky: 11 – 9, rozhodovali: Tomašovič, Hančík a Miroslav Matejčík, 500 divákov[/vc_tab]