Šport 2011. 10. 16.

Komárno v šlágri porazilo Levice a mieri do čela tabuľky

V sobotnom zápase súťaže Majstrovstvo regiónu – západ zdolali futbalisti Komárna rivalov z Levíc 1:0.

V závere sa radovali komárňanskí Porcaccioni.

Z pohľadu KFC kľúčový „šesťbodový zápas“ sa hral z oboch strán veľmi takticky. Od úvodu mali domáci miernu prevahu, aktivitou hýril predovšetkým Štefan Uzola. Nanešťastie naša aktivita neskončila vydarenou finálnou fázou.

Všetko sa však zmenilo v 34. minúte, po nešťastnom zranení kľúčového hráča KFC, kapitána mužstva Csabu Szóráda, ktorý mal byť v tomto zápase výraznou oporou zadných radov, pretože Peter Lérant si odpykával jednozápasový nepodmienečný trest.

Fotogalériu k zápasu nájdete tu!

Od momentu ako „Csabi“ oputil ihrisko, Levice zacítili veľkú šancu a umnou hrou prevzali réžiu zápasu. Mali aj sľubné možnosti na skórovanie, najmä koncom prvého polčasu a v úvode druhého polčasu. V čase keď hostia hrozili aj gólovo, Ádám Mészáros presvedčil, že do tohto mužstva jasne patrí a ako skúsený harcovník premenil svoju veľkú príležitosť. Po výbornej dlhej prihrávke Zsolta Vetőa z hĺbky našej obrany, typickým rýchlym uvoľnením, následným prienikom cez obrancu a po zemi dobre umiestnenou strelou, poslal jedinýkrát v tomto zápase loptu do siete.

Zranený Csaba Szórád opúšťa po zranení členka ihrisko.

Levice sa potom snažili vyrovnať, ale v podstate si žiadnu vážnu šancu na zmenu skóre nevypracovali. Naopak šance mal KFC a to Goran Antunovič, ako aj Jozef Nagy, ktorého bomba z priameho kopu poriadne vyprášila rukavice Petra Pahulyia. KFC v oklieštenej zostave týmto víťazstvom možno aj prekvapil svojich fanúšikov, ktorých bolo na zápase opäť veľmi veľa.

V peknej futbalovej atmosfére sa futbalovo a slušne chovali aj oba fanúšikovské tábory. Spokojnejší však napokon boli komárňanský „PORCACCIONI“.

KFC Komárno – FK Slovan Levice 1:0
Góly: 62 min. Ádám Mészáros (1:0)

TEXT: kfckomarno.sk