Šport 2014. 10. 27.

BASKET: Komárno vyhorelo na Interi

Komárno po šiestich výhrach prehralo. V bratislavskej Hant aréne bol od tretej minúty len jeden tím.

Výborný vstup MBK Rieker COM-therm Komárno zastavili rýchle fauly kapitána Kratochvíla, ktorý nechápavo opúšťal ihrisko. Mal na konte 5 bodov, keď on sám dvoma presnými strelami otvoril skóre. Komárno viedlo v Bratislave 5:0, potom 8:2 a napokon 12:4. To ale domáci coach Rón bral oddychový čas a od toho momentu už Interisti hrali úplne iný zápas.

Vyrovnať sa domácim za zvyšné štyri minúty prvej štvrtiny nepodarilo, no čoskoro prebrali taktovku a druhú štvrtinu vyhrali 17 bodov, tretiu o 13 a pred poslednou časťou hry bol rozdiel medzi tímami z vrcholca tabuľky viac než priepastný.

Napriek jednoznačnej prehre je náročné nájsť dôvod prehry. Chýbal síce Laco Stojanov a viacerí hráči nastúpili chorí, no Interu chýbal Dixtra, ale aj Martin Rančík. Napriek tomu Komárňania narazili vyrovnaný kvalitný tím, ktorý ich v druhej a tretej štvrtine jasne prevýšil v každej basketbalovej činnosti. Peter Sedmák a Ondřej Starosta si s podkošovou obranou hostí robili čo chceli a na perimetri stál skvelí Bílik (3 body: 6/9), ktorý dal v jednom úseku zápasu tri trojky po sebe.

Na opačnom konci ihriska, kde mali Komárňania skórovať, bol chaos. Inter skvelou obranou rozobral ofenzívne snaženie Komárňanov, tí si na perimetri nedokázali vytvoriť priestor na strelu, vnútri Bratislavčania umne prehusťovali priestor a takmer každý vnik končil vyhodením lopty na perimeter.

Obuvníci tak v Bratislave vyhoreli. Po šiestich vyhratých zápasoch prišiel tvrdý návrat do reality. Body veru nechodia zadarmo a ďalšie zápasy so Svitom a Prievidzou ukážu, na čo náš tím reálne má. Najbližšie nastúpi líder tabuľky v stredu doma proti Svitu, následne v sobotu budú Komárňania cestovať do Prievidze.

BK Inter Incheba Bratislava – MBK Rieker COM-therm Komárno 87:71 (42:28)
Najviac bodov: Bílik 22, Baldovský 15, Babič 14 – Bannister 21, Jankovič 13, Alawoya 12, 900 divákov