Šport 2010. 11. 22.

Komárno zdolalo Prievidzu a pred prestávkou sa dostalo na štvrté miesto! + fotky

Súpera z Prievidze sme na jej palubovke porazili priam poburujúcim rozdielom. V Dunajskej Strede sme teda očakávali teda jasnú záležitosť bielo-červených. Slabou obranou sme však dovolili súperovi dlho vzdorovať.

Skóre zápasu rástlo hneď od začiatku priam prekvapivo rýchlo. Od súpera sme sa nedokázali natrvalo odpútať, hoci sme viedli 9:4, po niekoľkých stratách a nepresných strelách nás Prievidžania bodovo dotiahli a dokonca sa dostali do vedenia 13:15. To však bolo naposledy, čo náš súper v zápase viedol. Po oddychovom čase sme sa mini-šnúrou 6 bodov dostali do vedenia. Strelecky nás ťahali hlavne Jackson a takmer neomylný Burrows. Jedenásť sekúnd pred koncom prvej štvrtiny sme už viedli o 8 bodov, no súper dokázal svoj útok premeniť a z nekoncentrovanosti našich hráčom pramenila nezmyselná strata pri rozohrávke. Súper tak s ľahkosťou znížil na 30:26.

V druhej štvrtine sa pokračovali v nastúpenom trende, hoci pribudlo viac faulov. Aj napriek tomu však prakticky obe mužstvá prechádzali obranou svojho súpera ako horúci nôž maslom. Strelecky sa v úvode spoza oblúka presadil ex-Komárňan Igor Majoroš, rovnakou kartou však odpovedal Richard Mišinský. Potom sme sa dokázali vzdialiť súperovi na 10 bodov, keď dva krát doskočil po súperovým košom Jackson. Tento trochu výraznejší náskok sme si nedokázali napokon udržať až polčasovej prestávky. Síce sme viedlo o 9 bodov ešte minútu a pól pred koncom, súper nás ‚stiahol‘ opäť na štyri body.

Domáci fanúšikovia sa tak obávali nečakanej drámy. Tá sa napokon nekonala, rozhodujúci náskok sme si vypracovali v tretej štvrtine. Síce nás súper pár krát schladil trojkou (celkovo ich dali 7 z 22), darilo sa nám zvyšovať si svoj náskok a to napriek tomu, že sa strelecky nedarilo ani Jonesovi, ani Berkisovi a ani Mišinskému. Dokázali sme si vypracovať 13 bodový náskok a posledným klincom do snahy súpera bol nástup Mareka Juríka, s ktorým Prievidžania rozviazali zmluvu. Ten si za chvíľočku pobytu na ihrisku pripísal pri stopercentnej streľbe 5 bodov a dva doskoky.

[galleryview=id:5]

Náskok sme si napokon udržali až do konca zápasu a mohol ešte rásť, nebyť chaotického konca zápasu, kedy za MBK hrala vlastne už len lavička. Zápas teda skončil jednoznačným výsledkom 95:77, hoci prvý polčas nám bola Prievidza vyrovnaným súperom.

O zápase rozhodla enormná prevaha pod košom. Zrejme najlepšie podkošové duo extraligy Burrows – Jackson nedalo Prievidžanom šancu, keďže tí klasického centra nemali a Kanaďan Correy Hallett nemohol na všetko stačiť sám. Súpera sme preskákali 49:27, dôležité boli hlavne naše útočné doskoky v podaní Jacksona. Ten sa v prvom polčase na ihrisku bavil hrou, druhý polčas už odohral v pokojnom tempe. Strelecky sa už druhý zápas v rade trápil kapitán Martins Berkis, tiež nazbieral pár zbytočných strát, no pomohol hlavne deviatimi doskokmi a na trestných hodoch je, bol a bude prakticky neomylný. Včera ich dal všetkých 7! Celkovo nám súper nechával veľa priestoru a tak si viacerí hráči pripísali ak nie perfektnú, tak veľmi dobrú streleckú úspešnosť, hlavne za dva body.

V tabuľke sme na dobrom štvrtom mieste, no v ďalšom kole máme voľný žreb a tak sa vo vyrovnanej tabuľke istotne prepadneme. Potom nás o týždeň v sobotu čaká ťažký zápas na palubovke momentálne prvej Nitry, pred ktorým príde prestávka istotne vhod!