Šport 2011. 11. 19.

Nitra vrátila Komárnu prehru z prvého merania síl. S úžerníckymi úrokmi

Po senzačnom zápase pred viac ako mesiacom sa z domáceho víťazstva tešilo Komárno. Nitra teda má lodiarom čo vracať.

Majoka len tak niečo nezastaví.

Komárno otvorilo zápas dvoma famóznymi trojkami Dubovského a Jonesa, čím sa dostala do náskoku 0:6. Nitra náskok hostí stiahla. Skoro si musel ísť sadnúť Majok s dvoma osobnými chybami, ktorého dobre držal na dištanc Johnson. Potom však domácim zabral Clemente – dvoma trojkami prispel k sérii 10:0 a razom bolo 18:11 pre Nitru. Tréner Bálint si vzal oddychový čas pol minúty pred koncom, no ten veľmi Komárňanom nepomohol. Domáci nasadili tvrdú a účinnú obranu, čím Jonesa donútili k dvom stratám a do konca štvrtiny nám tak už nič nedovolili, naopak náskok narástol na 20:11.

Druhá štvrtina pokračovala v kurze druhej polovice tej prvej. Nitra svojou vysunutou agresívnou obranou gumovala akékoľvek snahy Komárna o prechod do útoku. Počet strát stúpal do astronomických výšok. Do polovice štvrtiny sa Komárňania držali súpera statočne, no od stavu 28:21 nakopili hostia 4 neuveriteľné straty. Navyše zapol na plné obrátky Tomek s Jaššom a razom bolo 41:24. Komárňania ešte do konca polčasu pridali 4 body, no tie nedokázali zmazať celkový rozpačitý výkon.

Trinásť bodová strata stále nebola nedostihnuteľná a tak sa Komárňania pustili do súpera rýchlou hrou a snažili sa zakončovať spoza oblúka. Prvé body však nie a nie prísť. Skórovať prvýkrát v druhom polčase sa podarilo až Kratochvílovi, ktorý znižoval na 47:30. Následne ale neuveriteľne premenil trojku Majok. Ten navyše kraľoval pod košom. Rozdával ďalšie a ďalšie bloky, žiadne pokusy o vniknutie do koša zo strany ‚Obuvníkov‘ neboli platné. Keď už náskok Nitry hrozivo narástol na 26 bodov, domáci postupne poslali na ihrisko lavičku, čím sa zo zápasu stala vyrovnaná partia. Komárňanom sa do konca štvrtiny ešte podarilo stiahnuť na 58:40, no o víťazovi nebolo pochýb.

Poslednú časť hry otvorili domáci tromi trojkami, čím definitívne poslali Komárňanov do kolien. V prvej polovici štvrtiny dirigoval hru Nitry nezastaviteľný Clemente, ktorý za zaslúženého potlesku domácich tribún odchádzal z ihriska za stavu 71:45. Od toho momentu mali mierne navrch hostia, no napokon dokázali iba znížiť drtivý náskok na konečných 80:63.

Nebolo pochýb, kto bol na ihrisku pánom. Kvalitnými hráčmi nabitá Nitra si zápas napriek mierne zaspatému úvodu dotiahla do pohodlného víťazného konca, čím potvrdila stúpajúcu formu a dominanciu v lige. Uvidíme, ako sa im bude dariť bez hráčov, ktorí sú v tíme na účely Euroligy.

BK Bemaco SPU Nitra – MBK Rieker Komárno 80:63 (20:11, 21:17, 17:12, 22:23)