Región Dél-komárom 2021. 06. 10.

KOMBIbike bicykle sú dostupné už aj v maďarskom Komárome

V stredu 9. júna 2021 slávnostne odovzdali v maďarskom Komárome stanicu pre KOMBIbike bicykle. Dokovacie stanice sa nachádza na rohu ulíc Bem Józzsef a Czuczor Gergely, ďalej na Sport ulici za kanceláriou Tourinform.

„Do KOMBIbike projektu sa okrem Komáromu zapojili aj mestá ako Tata, Kisbér a Oroszlány. Na Slovensku sa tiež zapojili mestá ako Kolárovo, Hurbanovo, Nesvady, Nové Zámky a Komárno. Celkovo je dostupných 130 bicyklov v 13 dokovacích staniciach, medzi nimi 95 tradičných bicyklov a 35 elektrických. Výpožička je veľmi jednoduchá. Prebieha po registrácii na stránke www.kombibike.eu. Karty je možné si zakúpiť v kancelárii Tourinform, na Igmándskej ulici 2,“ hovorí Zoltán Bara, riaditeľ Pons Danubii.

Nikolett Nagy, zástupkyňa mesta a poradkyňa pre cestovný ruch zdôraznila, že Komárom kladie veľký dôraz na rozvoj cestovného ruchu. Na jednej strane s investíciami na zvýšenie komfortu, ako je projekt Zelené mesto alebo renovácia kancelárie Tourinform. Okrem toho podporuje renováciu aj vláda, napríklad renovácia Hviezdicovej pevnosti alebo Návštevníckeho centrum Brigetio.

„KOMBIbike predstavuje nový spôsob dopravy do Komáromu a pre turistov prichádzajúcich do nášho mesta. Touto investíciou sa tiež snažíme posilniť ekologickú uvedomelosť. V tomto duchu sa obnovil Jókaiho háj a okolité ulice a čoskoro bude odovzdaný elektrobus, ktorý bude premávať medzi maďarským Komáromom a slovenským Komárnom. Ďalej je naše mesto základňou elektrických automobilov, pretože vyrábame batérie pre ekologickú dopravu, ako aj elektrické autobusy. Vyzývam miestnych obyvateľov, aj tých, ktorí k nám prichádzajú, aby využili službu KOMBIbike. Hor sa na bicyklovanie,“ povedal primátor Attila Molnár.

Podľa Czunyiné dr Bertalan Judit tieto nové investície prispejú nie len k rozvoju turizmu, ale aj k uvedomelému spôsobu života.

Výška investícií prichádzajúcich do Komáromu, a to aj v prípade Brigetio kúpeľov, na návštevnícke centrum Brigetio, do Monoštorskej a Hviezdicovej pevnosti sú investície do cestovného ruchu. Komárom je bohatý na pamätihodnosti, množstvo turistických príležitostí sa neustále rozširuje, pretože sa čoskoro začne výstavba úseku medzinárodnej cyklistickej trasy Eurovelo 6 medzi Komáromom a Gönyű , dodala poslankyňa.

Zdroj: komarom.hu