Mesto 2010. 11. 21.

Kossuthovo námestie v Komárne bude onedlho vynovené

Kossuthovo námestie v Komárne sa onedlho bude vynovovať. Okrem parkoviska tu bude vystavaný aj park s lavičkami, kvetmi a fontánou. Tento projekt predstavil vo štvrtok na tlačovej konferencii primátor mesta Tibor Baštrnák.

Medzi Nay a Family Center bude spojenie
V prvom rade bola vytvorená dohoda s obchodným domom NAY, na základe ktorej začne Elektrodom z vlastných zdrojov financovať výstavbu kruhového objazdu. Kruhový objazd bude spájať NAY a Family Center, vďaka čomu sa tieto obchody stanú prístupnejšími. Okrem objazdu sa majú vystavať aj chodníky. Výstavba projektu sa predbežne stanovila na jún. NAY si určilo podmienku, aby sa mesto zúčastnilo projektovania, ďalej aby si ‘vypožičalo’ mestské priestory.

Komárno v spolupráci s mestom Komárom vytvoril ďalší projekt, ktorého cieľom je zosynchronizovať plány rozvoja týchto dvoch miest. Podľa primátora mesta Tibora Bastrnáka je to dôležité pre turistiku, či už čo sa týka ochrany historických pamiatok alebo dopravy, pretože Komárno aj Komárom budú omnoho silnejším mestom, keď sa budú navzájom dopĺňať.

Kossuthovo námestie bude vynovené
Hlavná téma tlačovej konferencie sa týkala zmluvy o vynovení Kossuthovho námestia, ktorá bola podpísaná v utorok. Na Kossuthovom námestí sa pravdepodobne začne pracovať už od budúceho týždňa. Vynoviť ho chcú spôsobom, aby slúžilo okrem parkoviska aj ako relaxačné miesto. Bude prístupných 157 parkovacích miest a z toho 7 miest bude vyhradených pre zdravotne postihnutých.

Za dôležité považujú, aby vysadili čím viac zelene- kvety, stromy a kríky. Plocha pokrytá trávou bude mať 1040 metrov štvorcových. Ďalej tu umiestnia lavičky, fontánu, koše na odpad, stojan na bicykle a toalety. Dokonca sa nezabudlo ani na deti, bude tu vystavané aj hojdačky.

* Hlavná cesta bude od ,,relaxačnej zóny,, oddelená kríkmi.
* Podľa zmluvy má staviteľ 19 mesiacov na dokončenie projektu, ale mesto sa snaží túto dobu skrátiť.
* Projekt v hodnote 1,5 miliónov eur bude na 95% sponzorovaný cudzími zdrojmi, kým 5% platí mesto.

ZDROJ: Bumm.sk

Vyjadrite svoj názor