Šport 2015. 05. 12.

Krajnovič i Bilič s pokutami a podmienečnými trestami

Tréner basketbalistov BC Prievidza Krunoslav Krajnovič a krídelník MBK Komárno Siniša Bilič dostali za svoj vzájomný konflikt zo sobotňajšieho piateho finálového stretnutia podmienečné tresty. Rozhodnutie disciplinárneho riaditeľa Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) Rastislava Javorského zverejnil oficiálny web súťaže.

Krajnovič dostal podmienečný zákaz výkonu funkcie na osem duelov, Bilič obdržal podmienečný dištanc na rovnaký počet zápasov. Chorvátsky kouč Prievidze zároveň musí zaplatiť finančnú pokutu 800 eur, slovinský basketbalista MBK prispeje do pokladnice SBL 300 eurami.

Sobotňajší duel medzi Prievidzou a Komárnom, v ktorom domáci zdolali súpera 96:70 a znížili stav série na 2:3, mal nechutnú dohru. Krátko po záverečnom hvizde sa obaja potrestaní dostali do fyzickej konfrontácie. Medzi sebou mali konflikt už počas duelu, v druhom polčase ich museli rozhodcovia napomínať po ostrej výmene názorov. Pri záverečnom podávaní rúk vzplanuli balkánske emócie, Chorváta Krajnoviča a Slovinca Biliča museli od seba oddeľovať až hráči a funkcionári oboch tímov. Medzitým padli vulgárne slová i pľuvance, tiekla aj krv. Emócie sa potom preniesli aj na členov oboch fanúšikovských táborov, viaceré pästné súboje musela ukončiť až bezpečnostná služba.

Šiesty duel finálovej série je na programe v stredu 13. mája v Komárne. Domáci tím tam v aktuálnom kalendárnom roku ešte neprehral, v prípade triumfu môže oslavovať premiérový titul v klubovej histórii. Ak uspeje Prievidza, rozhodujúci siedmy zápas sa bude hrať na jej palubovke 16. mája.