Kvíz 2022. 07. 20.

KVÍZ – Za hranicami Komárna: Ako poznáš vybrané zákutia južného Slovenska?

Aj počas leta sme si pre Vás pripravili nový kvíz. Tentokrát si budete môcť otestovať svoje znalosti o južnom Slovensku. Myslíte si, že ho poznáte na jednotku? Pochodili ste už dostatok miest a obcí, aby ste ich spoznali z jedinej fotky? Poďte sa otestovať, zabaviť a prípadne aj niečo nové naučiť.

Sochárstvo je druh trojrozmerného výtvarného umenia, ktoré na svoju prezentáciu používa formovanie pevného aj plastického materiálu. Vieš, kde by si mal hľadať sochu z fotografie?
Fogdova bašta v Nových Zámkoch
Pevnosť Komárno
Levický hrad

Correct!

Wrong!

Krásne západy slnka si môžeme každý deň vychutnávať vďaka rotácii Zeme okolo svojej vlastnej osi. V tomto čase nastáva aj povestná zlatá hodinka, ktorú milujú snáď všetci fotografi. Vieš, pri ktorom jazere v Dvoroch nad Žitavou si môžeš urobiť podobné zábery?
Jazero č. 3
Jazero č. 4
Jazero č. 5

Correct!

Wrong!

Zakonzervované zrúcaniny gotického hradu z druhej polovice 13. storočia, ktorý sa stal súčasťou panstva Matúša Čáka Trenčianskeho, si môžeš pozrieť úplne zadarmo! Do ktorého mesta za nimi musíš vycestovať?
Šurany
Štúrovo
Levice

Correct!

Wrong!

Malebná obec v okrese Nové Zámky ponúka mnoho zaujímavostí – od súboru vínnych pivníc vysekaných do tufovej skaly, až po sútok riek Dunaj a Ipeľ. Oficiálny slovenský názov obce v dnešných dňoch znie...
Chľaba
Helemba
Domaša nad Ipľom

Correct!

Wrong!

Ešte pár rokov dozadu sa mohli miestni obyvatelia kochať krásnymi vodnými kaskádami Zúgov na rieke Nitra. Práve na tomto mieste sa dve ramená rieky opäť zlievali do jedného. Dnes na tomto mieste už stojí malá vodná elektráreň. Zúgov by si našiel v meste...
Štúrovo
Nové Zámky
Nitra

Correct!

Wrong!

Maličká kalvária bola v tejto obci postavená v roku 1927. Jej základy boli položené na kopci Paka, ktorý miestni poznali aj pod menom Pakadomb. Pôdorys tohto kopca ponúkal originálne rozloženie jednotlivých kaplniek. V ktorej obci by si túto kalváriu hľadal?
Dvory nad Žitavou
Patince
Andovce

Correct!

Wrong!

Slovenské národné povstanie predstavuje významný medzník v našich národných dejinách. Jeden z pamätníkov SNP možno nájsť na mieste, kde začiatkom roku 1945 prebiehali veľké a krvavé tankové boje, v rámci ktorých bola Červená armáda nútená bojovať proti niekoľkonásobnej presile Wehrmachtu. Tento pamätník leží medzi obcami...
Nesvady a Imeľ
Kamenín a Pavlová
Iža a Patince

Correct!

Wrong!

V celom svete je známych okolo 100 rôznych druhov ruží. V strednej Európe ich nájdeme asi 25. Záhrada nádherných ruží bola venovaná aj prvej prezidentke Slovenskej republiky. Navštíviť ju môžeš v areáli...
Château Béla
Tibet Parku
Mestského parku Šurany

Correct!

Wrong!

Štúrovo je známym pohraničným mestom, ktoré je v očiach turistov veľmi obľúbené. Z brehov Dunaja možno vidieť na krásnu Katedrálu Panny Márie a svätého Vojtecha, ktorá je hovorovo známa aj ako Ostrihomská bazilika. Vieš, aký most ťa zo Štúrova dostane k tomuto miestu?
Most Márie Terézie
Most Márie Valérie
Most Márie Magdalény

Correct!

Wrong!

Táto obec bola už v minulosti významnou cestnou križovatkou. Nadšencov vojenskej histórie sem láka Dom bojovej slávy, ale aj zachovaná časť rozstrieľaného kúsku steny. Okrem toho tu možno obdivovať tank T-34, pamätník a 57 milimetrový kanón PL vzor ČS. Poznáš meno tejto obce?
Tekovský Hrádok
Vyšné nad Hronom
Kalná nad Hronom

Correct!

Wrong!

Share the quiz to show your results !

Subscribe to see your results

Za hranicami Komárna. Ako poznáš vybrané zákutia južného Slovenska?

I got %%score%% of %%total%% right

%%description%%

%%description%%

Loading...


Darilo sa ti v našom kvíze? Tak sa o výsledky smelo podeľ aj na svojej Facebookovej nástenke. Ak sa ti náš kvíz páčil, tak ti jednoznačne odporúčame navštíviť stránku www.najuhu.sk, kde nájdeš nie len podobné kvízy, ale aj zaujímavosti, tipy na cestovanie a gastro (nie len) z južného Slovenska!