Šport 2013. 12. 27.

Ľadové medvede v Komárne

V sobotu 28. decembra aj v Komárne môžeme stretnúť ľadové medvede, ak pôjdeme na parkovisko vedľa Vážskeho mostu. Milovníci zimného kúpania tento rok usporiadajú už II. ročník Veľkého zimného plávania v Komárne, aby nás presvedčili o svojej výdrži a otužilosti. Štart je o 13.00 hod.

Klub Extrémnych Športov v Komárne vlani svoju akciu mal na Mŕtvom ramene Váhu, keď sa členovia klubu okúpali približne v dvojstupňovej vode. Tento rok budú plávať vo Váhu, od parkoviska až „k špici“, kde Váh vyúsťuje do Dunaja. Voda ani teraz nebude teplejšia, vo vode chcú ostať približne pätnásť minút.

Plánujú aj bohatý sprievodný program. Za dobrého počasia prednesú paragliding show, divákov čakajú aj čerstvým gulášom. Pohostenie je zadarmo, ale dobrovoľné finančné príspevky vítajú, z ktorých by radi podporili športovanie detí zo sociálne slabších rodín.

Cieľom akcie je získať nových členov do svojho klubu. V klube nájdu uplatnenie ľudia v rôznych športoch a aktivitách. Ako napríklad: horolezci, potápači, priaznivci bojových umení, skokani z mostov, motokrosári, moderné tance či zimné kúpanie. Ich moto je: „Dokázať nemožné je možné“. Ďalšie informácie o klube tu.

Vágúszás