Región 2017. 08. 23.

Lángošová turistika – subjektívny test lángošov

V letných dňoch sme si jednu zmysleli a porovnali sme ponuku lángošov na okolitých kúpaliskách. Je to vlastne otázka chuti, keďže každý má rád niečo iné, ale pozrime sa na to, kde dostaneme aké, tieto zlatohnedé dobroty. My sme si vybrali syrovo – smotanovú verziu, samozrejme s cesnakovým základom, keďže bez cesnaku by to nebolo ono. Ktorý je tvoj obľúbený? Bodovanie sme začali odzadu.

04. Kúpalisko Patince
Cena: 1,60 Eur
Ochutnali sme lángoš, ktorý nepredávajú priamo na území kúpaliska. Vám odporúčame, aby ste ho radšej vynechali a lángoš si dali radšej priamo vnútri na kúpalisku. Že prečo? Ak nechcete ochutnať bohvie odkedy vypečený, pred Vami v mikrovlnnej rúre ohrievaný lángoš, pri ktorého príprave (teda smotana, syr) ignorovali aj gastronomický zážitok, tak Vám neodporúčame navštíviť toto miesto.

Samozrejme je možné, že sme vychytili akurát zlý deň, alebo nesprávnu obsluhu, ale výsledok nepustí a keďže ani samotná cena lángoša nebola práve najnižšia, odchádzali sme trocha znechutení. No Termálne kúpalisko v Patinciach je ideálnym miestom pre každého: návštevníkov očakáva upravené okolie, čerstvá termálna voda, veľký priestor na opaľovanie, oddych v tieni stromov a tiež kvalitná čistá voda. (A chceme upriamiť Vašu pozornosť aj na to, že podľa členov našej redakcie lángoš zakúpený vnútri nemá chybu.)

03. Komárňanské kúpalisko
Cena: 1,50 Eur
V tento deň bolo vonku trocha chladnejšie a tak pri pultoch stánkov s občerstvením bolo minimálne množstvo ľudí. Aj pri predajcovi lángošov sme sa dostali na rad okamžite. Popri opaľovaní sa a pri detskom bláznení sme zjedli aj nasledujúci testovaný lángoš. Ten náš bol celkovo neslaný a dosť mastný, no čo už, viac menej veľká časť lángošov je už raz taká.

Obsluha bola pri tom istom okienku a počas pár minút sme mali menu pred sebou. Je pravda, že lángoš nebol až taký dobrý a nejako sa nesnažili k jedlu dať ani servítku, ale za pokus to stálo, keďže samozrejme na kúpalisko nechodíme kvôli ponuke jedál. Komárňanské kúpalisko očakáva svojich návštevníkov aj s novou obrovskou šmykľavkou!

02. WF park voľného času (Maďarsko)
Cena: 540 Ft
Napriek dynamickosti sa nám obsluha zdala trocha chladná, ale veľkým pozitívom bolo, že sme nemuseli čakať dlhé minúty, aby sme upokojili náš hlad. Lángoš bol chuťovo dobrý, nebol ani príliš slaný a mastný bol tiež len natoľko, ako má byť. Ale odhliadnuc od všetkého, musíme sa priznať, že sme jedli už aj lepší.

Pri preberaní objednávky sme dostali oveľa milšiu a srdečnejšiu obsluhu. Samotný WF park voľného času je rozlohovo dosť veľký, nájdete tu šmykľavky, kúpalisko sa nachádza na odľahlom mieste, čím poskytuje skvelý oddych pre mladých a zároveň aj pre rodiny s deťmi. Takže či už s lángošom, alebo bez neho, kúpalisko ponúka perfektný program na letné osvieženie!

01. Kúpalisko Komárom (Maďarsko)
Cena: 450 Ft
A nakoniec, ale zďaleka nie v poslednom rade sa víťazom nášho subjektívneho testu lángošov stáva, predajňa lángošov Alföldi, ktorá sa nachádza na kúpalisku v maďarskom Komárome. Lángoš bol čerstvo vypečený, priam za okamih hotový a na počudovanie pripravený v tom správnom poradí: cesnak – smotana – syr. Je pravda, že smotany a syru bolo pomenej, ale všeobecná chuť, v porovnaní s cenou bola najlepšia a tento lángoš sa stáva víťazom! Oplatí sa ochutnať!

V prípade, že by si chcel, aby sa Termálne kúpalisko Brigetio stalo víťazom súťaže o Najviac sa rozvíjajúce kúpalisko, tak nezabudni do konca augusta hlasovať!

-M.K.-