Mix 2022. 06. 17.

Svieža voda a vôňa čerstvo upečeného langoša: V Patinciach začína kúpalisková sezóna!

Od piatka 17. júna otvára svoju aktuálnu sezónu jedno z najobľúbenejších letných atrakcií –  Termálne kúpalisko v Patinciach. Kúpalisko, ktoré je vzdialené od Komárna len na 15 kilometrov, aj tento ponúkne návštevníkom už známy štandard v podobe sviežej vody, toboganového sveta a obľúbených jedál z miestnych bufetov.

Termálne kúpalisko v Patinciach je známe nie len tým, že je najjužnejšie položeným kúpaliskom na Slovensku, ale zároveň aj tým, že spojenie s prírodou je jedno z najvýznamnejších poznávacích znakov areálu. „Nakoľko sa naše kúpalisko nenachádza v betónovej džungli, ale naopak, nachádza sa v objatí skutočnej prírody, tak návštevníci môžu pociťovať ozajstnú blízkosť miestnej flóry a fauny. K tejto skutočnosti prispelo aj vybudovanie náučného chodníka v podobe troch jazierok. Vďaka prakticky neobmedzeným zásobám termálnej vody, majú naše bazény neustály príjem čerstvej, čistej a sviežej vody, rozpráva o pozitívnych vlastnostiach komplexu konateľ termálneho kúpaliska v Patinciach, Peter Boncsek.

Popri šiestich externých bazénoch sa na kúpalisku nachádza aj najvyšší toboganový svet v regióne, ktorému sa každoročne tešia malí i veľkí. Spomedzi troch toboganov si každý príde na svoje: Anakonda s dĺžkou 90 metrov a výškou 10 metrov je väčšinou voľbou pre odvážnych, Kamikaze z výšky 6,5 mertov dopraje milovníkom adrenalínu skutočný zážitok a na záver 2,5 metrov široký tobogan sa stane obľúbencov najmä pre deti a rodiny.

Zážitok z kúpaliska by, samozrejme, nebol kompletný bez tradičného kúpaliskového menu. Popri obľúbenom langoši z Patiniec si návštevníci môžu vybrať aj z noviniek, akými je napríklad gyros, rôzne hamburgery, trdelník, cukrová vata a rôzne osviežujúce nápoje.

Aj napriek tomu, že sa denno-denne stretávame so zvyšovaním cien, tak vedenie Termálneho kúpaliska v Patinciach rozhodlo, že zvyšovanie cien sa vstupeniek nebude týkať. „Naše náklady sa síce neustále zvyšujú, ale chceli sme ponechať také ceny vstupeniek, na ktoré sú naši návštevníci zvyknutí. Popritom, samozrejme, dbáme na to, aby sme za sľúbené ceny ponúkali čo najvyššiu kvalitu medzi lokálnymi kúpaliskami, dodáva na záver Peter Boncsek.

Počas hlavnej sezóny si návštevníci môžu užívať bazény so sviežou vodou na Termálnom kúpalisku v Patinciach za 6€, po 18:00 majú dospelí zľavený lístok za 3€. Deti do jedného roka majú bezplatné vstupné, nad 1 rok je vstupné pre deti za 3€. Kúpalisko sa počas sezóny teší na svojich návštevníkov denne od 7:30 do 20:00.