Mix 2019. 03. 27.

Lekáreň s rodinnou atmosférou – Matricaria hľadá nového člena do svojho tímu

Základná filozofia lekárne Matricaria, ktorá sa nachádza na ul. Eötvösa č. 21 (budova Wigwamu ) v Komárne, je známa svojou rodinnou atmosférou a ochotou pomôcť svojim zákazníkom. Svojimi službami ďaleko presahuje len vydávanie liekov. Lekáreň, ktorá na trhu pôsobí už viac ako 10 rokov, prináša nové služby, kvôli ktorým hľadá najnovšieho člena do svojho tímu.

Lekáreň Matricaria otvorila svoje brány v roku 2008 ako rodinná lekáreň. Tento charakter si udržala do dnešných dní.  „Naším cieľom bolo od začiatku otvoriť lekáreň s rodinou atmosférou.  U nás sú kolegovia blízkymi priateľmi a  spájajú nás aj rodinné väzby. V našej lekárni sú a vždy boli na prvom mieste ľudia, zaujímame sa o nich, veľa sa pýtame  s cieľom čím kvalitnejšie a odborne pomôcť pri riešení ich ťažkostí a potrieb.  Zákazníci sú pre nás omnoho viac ako len obyčajní zákazníci. Naším mottom je poskytovať kvalitnú a účinnú pomoc, ktorej základom je vhodná  komunikácia. Radi by sme preto vyzvali všetkých našich zákazníkov, aby sa nás pýtali – umožňuje nám to rásť a takýmto spôsobom si vieme odovzdať veľa užitočných informácií„  povedala vedúca farmaceutka lekárne Matricaria, Mgr. Danka Cziborová.

V lekárni na ulici Eötvösa v Komárne môžu zákazníci očakávať okrem produktov aj ďalšie doplnkové služby. Vďaka rôznym testom sa už mnohé choroby dajú včas identifikovať a liečiť. A dokonca aj v lekárni. „Veľký dôraz kladieme na prevenciu, pretože prevencia je finančne menej náročným riešením ako nákup liekov. Okrem konvenčných meraní krvného tlaku môžeme merať hladinu glukózy v krvi, cholesterol, stanoviť protilátky pri citlivosti na lepok, ako aj množstvo nahromadených tukov a tiež dokážeme zistiť prítomnosť infekcií Helicobactera a iných baktérií. Okrem toho dokážeme poskytnúť pomoc aj pri domácich testoch, ktoré napríklad dokážu odhaliť krv v stolici. Základom našej práce je  vždy ochotne poradiť našim klientom, aby sme ich správne usmernili pri dávkovaní liekov, prípadne určili vhodnú kombináciu liečiv, ktoré môžu spolu užívať prípadne odhaľovať vzájomné interakcie s inými liečivami alebo potravinami„  povedala nám pani magistra.

Lekáreň Matricaria je taktiež aktívna aj na sociálnych sieťach. Naša Facebook stránka (Lekáreň Matricaria) čaká na správy a otázky počas dňa: „Snažíme sa reagovať na prichádzajúce správy čo najrýchlejšie a posmeľovať  každého, aby túto príležitosť využil. Radi by sme šírili vedomosti o jednotlivých ochoreniach, liekoch a taktiež nepretržite rozširovali ponuku služieb, ktoré v Komárne zatiaľ nie sú v dostupné. Na tento účel je však nevyhnutné rozšíriť náš tím o ďalších pracovníkov. Bez ohľadu na pohlavie a vek sa tešíme na všetkých uchádzačov ako aj absolventov, povedala Mgr. Danka Cziborová.

Očakávame preto  a radi uvidíme všetkých farmaceutov, ktorí si svoju budúcnosť predstavujú   službou pre ľudí vo verejnej lekárni Matricaria. V proklientsky orientovanej lekárni s rodinnou atmosférou a potenciálom rozrastať sa. Prihlásiť sa môžete osobne na ulici Eötvösa č.  21 (budova Wigwamu).