Kultúra 2016. 05. 20.

Lipa a Lasica opäť spolu na scéne

Po dlhšej prestávke chystá Peter Lipa opät niekoľko spoločných koncertov s Milanom Lasicom. V programe znejú piesne ktoré vznikli na taxty nášho ojedinelého textára.
Piesne z dvoch spoločných CD Lipa spieva Lasicu a Návšteva po rokoch v ktorych sa spieva o vzťahoch , o politike, o snoch i o erotike. Tri spoločné duety a vynikajúce muzikantské výkony a pohodová atmosféra.

10.6. Trenčín, Dom Armády
11.6. Komárno, Dom Matice Slovenskej
22.7. Bratislava, štúdio L+S

Stabilná zostava Peter Lipa Bandu sú Michal Fedor na bicích nástrojoch , Michal Šimko na basovej gitare a Peter Lipa ml na klávesových nástrojoch. Sólisti sa striedajú. Okrem osvedčených saxofionistov Michala Žáčka a Radovana Tarišku tu hosťuje aj hráč na ústnu harminiku Juraj Schweigert.  Na dvoch kocertoch sa predstaví aj mladý basista Michal Šelep.

Koncertný kalendár Petra Lipu má mnoho zaujímavých zastávok, napríklad exkluzívna koncertná sieň  Sono v Brne, náš jednoznačne najlepší jazzový klub Blue note v Novom meste nad Váhom, pražský Vyšehrad alebo koncert v ruskom Petersbugu v rámci svetoznámeho podujatia Biele noci.

Na jeseň pripravuje Peter Lipa vydanie LP pre milovníkov vynilu. Bude tam výber z oboch spomínaných CD a bonusy napr. Sťahovaví vtáci, Podobnosť čisto náhodná(link na videoklip)

Ďalšou novinkou je piesň s názvom 120/80 na text Ruda Rusiňáka. ( autor textu Maturantiek).

Tentoraz to bude bluesovka o ideálnom tlaku, teda zdravotná téma, ktorá v pesničke U doktora  mala charakter latiny. Všimol si ju aj Juraj Čurný a zaznie aj v jednom z pokračovaní Chart show.

komárno