Mesto 2011. 09. 09.

Listová zásielka obsahovala psychotropnú látku metylón

Expertíza potvrdila, že zásielka, ktorú v utorok (6.9.) zadržali pracovníci Colného kriminálneho úradu, obsahovala psychotropnú látku metylón. TASR informovala hovorkyňa generálneho riaditeľa Colného riaditeľstva Miroslava Slemenská.

„Colníci skontrolovali podozrivého mladého muža z Maďarskej republiky (MR), ktorý si v Komárne preberal od kuriéra slovenskej zásielkovej spoločnosti listovú zásielku odoslanú na Slovensko z Ázie. Tento podozrivý balíček mal pravdepodobne 31-ročný maďarský občan v úmysle po prevzatí na Slovensku prepraviť svojím osobným motorovým vozidlom späť do svojej krajiny, kde mal trvalý pobyt,“ uviedla hovorkyňa s tým, že prepravná spoločnosť tohto muža kontaktovala k prevzatiu zásielky telefonicky a to na čísle, ktoré si sám uviedol pre potreby dodania tovaru.

Podľa Slemenskej zadržaná zásielka obsahovala jedno plastové vrecko s protipachovým uzáverom s rozmermi takmer 30 x 20 cm. Vrecko obsahovalo bielu sypkú látku v množstve približne 300 g. „Metylón je zaradený od 1. marca do I. skupiny psychotropných látok. Podľa zákona č. 139/1998 o omamných a psychotropných látkach táto látka svojím zložením a účinkami je podobná známej droge extáza,“ konštatovala. Dodala, že na základe podozrenia zo spáchania trestného činu colníci zaistenú osobu a zásielku odovzdali vyšetrovateľovi Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Komárne, ktoré ďalej vo veci koná.

TEXT: TASR
FOTO: Ilustračné