Mesto 2012. 02. 21.

Lodeniciam hrozí prepustenie všetkých zamestnancov!

Slovenské lodenice Komárno nahlásili v pondelok úradom hromadné prepúšťanie. Prísť by podľa neho o prácu mali všetci zamestnanci. 

Nad ďalšími pracovnými miestami v Komárne visí Damoklov meč hromadného prepúšťania! Správu priniesla televízia Markíza, potvrdilo ju aj vedenie. Zamestnanci sú v neistote, pretože manažment robí všetko preto, aby toto opatrenie ostalo iba v rovine bezpečnostného.

Pokiaľ by sa však najhorší scenár naozaj naplnil, na úrade práce by sa ocitli všetci zamestnanci lodeníc – čiže asi 300 ľudí.

Lodenice momentálne dokončujú poslednú objednanú loď, ktorá ich živila asi rok, no už o šesť týždňov odpláva do Nemecka. Či sa podarí zohnať Lodeniciam dovtedy inú zákazku, nie je jasné. Suplovať ju chcú úverom od banky, ktorá by na výrobu spoločnosti požičala financie. “Keby sa podarilo takto financovať dve lode, tak by nedošlo k žiadnemu prepúšťaniu. Ak nie, tak máme krajný plán, že podržíme jadro 50-70 ľudí a vyťažili by sme ich inými strojárskymi prácami, kým sa situácia nevyrieši,” prognóuje ekonomický riaditeľ lodeníc Roman Skala.

ZDROJ: tvnoviny.sk

Vyjadrite svoj názor