Šport 2013. 08. 01.

M. Csente na Rally Tatry tretí

Subaru Rally Team Komárno reprezentovaný československou posádkou Mário Csente – Petr Tešinský na trťom mieste v triede 3.

mario csene

Rally Tatry bol ďalším pretekom seriálu Majstrovstiev Slovenskej Republiky. Mário Csente naň išiel so základným cieľom, konečne preteky dokončiť. A tento sen si aj splnil. Navyše skončil vo svojej triede na skvelom treťom mieste.

Mário so svojim tímom Subaru Rally Team Komárno prelomil na jubilejnom ročníku dlhoročnú smolu. „Hlavné pre mňa bolo dokončiť túto súťaž, ktorá bola z môjho pohľadu až doposiaľ absolútne smolná,“ povedal po preteku pre portál autosportfoto.sk spokojný M. Csente

40. ročník Rally Tatry sa uskutočnil v dňoch od 26. – 27.7. 2013 v meste Poprad a v okolitých mestách Levoča a Kežmarok. Tohtoročnej Rally Tatry sa zúčastnilo 63 posádok medzi nimi  aj Subaru Rally Team Komárno s posádkou Mário Csente – Petr Tešinský. „Užil som si perfektné súboje s Vlastom Majerčákom,“ spomína na pretek Mário. „S ním sme bojovali počas celej súťaže doslova o sekundičky a ešte pred poslednou rýchlostkou to vyzeralo tak, že by sa nám to aj mohlo podariť. Rozdiel medzi nami a ním bol iba tri a pol sekundy.“ Napokon bol jazdec Vlasto Majerčák o čosi rýchlejší a Komárňan sa musel ‚uspokojiť‘ s tretím miestom v kategórií.

Na preteku sa zišla slovenská rally špička, a tak po ťažkom boji vo veľkej konkurencii posádke v cieli patrilo tretie miesto v triede, ale aj deviate miesto v absolútnom poradí.