Mix 2023. 03. 02.

Macko Puf prišiel na filmové plátna v novom šate. Horor s podnázvom Krv a med jednoznačne nie je určený pre deti

Obracia sa autor rozprávkovej postavy Macka Pú a jeho priateľov Alan Alexander Milne v hrobe? To bola prvá otázka, ktorú som si položila, keď som uvidela upútavku na film v televízii a povedala som si, že toto si veru nepozriem! Avšak ako sa hovorí: bez práce nie sú koláče, tak som si s malou dušičkou sadla do kresla v komárňanskom Kino Tatra a pozrela si to, ako sa zmenili moji „priatelia z detstva“.

Tak si to vyjasnime hneď na začiatku. Tento film nemá nič spoločné s pôvodnou rozprávkou pre deti. Avšak, ak máte radi adrenalín, scare-jumps, napätie a krvavé scény, tak krvavý Macko Puf bude niečo pre vás!

Film začína strašidelnými kresbami ceruzkou, hororovým počasím a zlovestným rozprávaním. Kostrbaté vyobrazenia akoby nakreslilo dieťa s temnou dušou. Klasickým spôsobom sa lesom prechádzajú dvaja mladí ľudia. Keď prejdú okolo istej značky, zídu z bezpečnej cesty. Rovnako urobí aj skupina dievčat, ktoré sa rozhodnú pre relax uprostred ničoho.

Valí sa hmla, začne liať ako z krhly, objaví sa zakrvavený džbán na med. Zúfalstvo narastá, na scéne sa objavujú zlovestné postavy, počuť rôzne pazvuky.

Film nešetrí drsnými zábermi na niečo ako prasa, ktoré sa na pôvodné Prasiatko nepodobá ale, že vôbec. Viete, však čo je pre mňa, paradoxne, najnechutnejšie? Kvapkajúci med, ktorý steká z tlamy medveďoidného zvieraťa, ktoré si brúsi zuby na svoju najnovšiu obeť.

Keď je naháňačka, tak všetci diváci bežia s kamerou. Ak sa zabijak v zábleskoch približuje a približuje, svetlo zhasne blikaním. V zmätku sa objaví aj Christopher Robin, ktorý sľubuje, že svojich miláčikov neopustí. Ale on to urobí a nastane peklo. Zvieratá úplne zdivejú a pomstia sa každému a všetkému.

Potok, nie – rieku krvi by závideli aj v vo filme Texaský masaker. A ako je to teda so zvieratami vo filme?

Sú to ľudia preoblečení za zvieratá alebo skutočne ide o nejakých mutantov? To sa môžete dozvedieť, ak si pozriete film.

O filme by sa dalo veľa diskutovať, ale jedno je isté: Krv a med sa dokázal odlíšiť od ostatných hororov už len na základe svojej základnej myšlienky. Film, ktorý sa natočil v iba za 10 dní je aktuálne k vzhliadnutiu na filmových plátnach kín. Deťom jednoznačne nie je určený. A dospelým? Ak máte dosť odvahy, tak choďte do toho!

Zdroj: sziakomarom.sk