Mix Dél-komárom 2022. 04. 13.

Maďarský Komárom ponúkne bohatý program počas veľkonočných sviatkov

Veľkonočné sviatky budú v Komárome nasýtené bohatým programom nie len počas Veľkonočnej nedele a Veľkonočného pondelka, ale aj počas týždňa.

Počas Veľkonočnej nedele, teda 17. apríla, spestria atmosféru koncerty v Spoločenskom dome od 10:00. V záhrade sa deti môžu tešiť na rôzne hry, maľovanie na tvár, hľadanie vajíčok a rôzny pestrý program, ktorý bude prebiehať do 13:00.

Rovnako počas nedele pracovníci Múzea Györgya Klapku usporiadajú bezplatné celodenné podujatie v Pamätnom dome Lászlóa Kecskésa na Vážskej ulici. Medzi 10:00 a 16:00 bude možnosť zapojiť sa do výroby veľkonočných dekorácií alebo detičky môžu hľadať čokoládové vajíčka.  

Združenie ochrancov zvierat Rex Komárom je otvorené pre záujemcov a všetkých dobrovoľníkov, ktorí chcú pomôcť napríklad ak 17. apríla od 10:00 do 15:00 hodiny. Program je organizovaný v útulku združenia.

Na Veľkonočný pondelok 18. apríla v Hviezdicovej pevnosti bude prebiehať rodinný programy od 10:00 do 17:00 hodiny. V rámci veľkonočného programu budú dostupné remeselné dielničky, drevené hračky a divadelné hry.  

O 10.00 hod môžu záujemcovia predstavení Divadla Magyarock vidieť predstavenie s názvom Zakliata princezná. Od jednej hodiny popoludní budú programy pokračovať detským koncertom. O 14:00 bude vystúpenie členov Győrskej filharmónie, po ktorom bude nasledovať interaktívny program pre deti.

Do 6 rokov je účasť bezplatná, nad 6 rokov platia ceny vstupeniek do Hviezdicovej pevnosti . Vstupenka platí aj na prehliadku stálej expozície v pevnosti.

Zdroj: komarom.hu