Kultúra 2016. 04. 21.

Margarétky

Niekto si predstaví voňavé, jemné kvety na lúke… pohojdávajúce sa v rytme letného vánku. Pre nás, sú to deti, ktoré navštevujú spevácky zbor na našej základnej škole Jána Amosa Komenského. Väčšinou sú to žiaci nižších ročníkov, ale v posledných rokoch nám radi vypomáhajú i tí starší.

Prvé zmienky o tomto speváckom zbore sa v písomnej forme zachovali formou diplomu za 3. pásmo v Súťaži speváckych zborov z roku 1985. Dirigovala ho a zároveň založila pani učiteľka Mgr. Alžbeta Horváthová, ktorej by sme aj touto cestou chceli veľmi poďakovať za realizáciu jej myšlienky – so spevom je všetko ľahšie !!! Tento rok oslávime 40. výročie založenia našej školy, s ktorou Margarétky rastú a rozvíjajú sa.

V súčasnosti vedieme spevácky zbor až traja: Mgr. Vierka Harmatová, Mgr. Adriana Schuchmanová a pán vychovávateľ Igor Prokop, ktorý oživil náš repertoár o gitarový sprievod a hlavne o nové nápady. Navzájom sa dopĺňame, hľadáme nové piesne, zostavujeme pásma, organizujeme vystúpenia… a hlavne spievame… s deťmi. Každoročne sa menia, niektoré zostávajú, iné odchádzajú, nové prichádzajú… ale elán a radosť z každého nácviku zostáva.

V stredu, 13. apríla 2016, sme sa zúčastnili súťažnej  prehliadky pod názvom Deti deťom. Napätie, tréma a zodpovednosť sa miešala s pocitmi radosti, nedočkavosti  a spolupatričnosti. Spievali sme s nadšením, pre radosť…ale samozrejme, že naše druhé pásmo, k tomu nádherný diplom a „ozajstný pohár“ detské srdiečka ešte viac povzbudili… k tomu sme pridali zmrzlinu a do školy sme odchádzali spokojní a plní energie…

Týmto ďakujeme aj organizátorom, Regionálnemu osvetového stredisku v Komárne, ktoré všetko zvládlo na jednotku s hviezdičkou!!!

Základná škola J.A.Komenského v Komárne
Mgr. Adriana Schuchmannová

IMG_2176