Mix 2016. 07. 01.

Masážou k osvieženiu

Prednedávnom otvorili v srdci Komárna jedinečný masážny salón. Na Námestí generála Klapku, v priamom susedstve bývalej polikliniky, uvoľňuje stresom stuhnuté svaly klientov, ktorí vyhľadajú certifikovanú thajskú masáž priamo od rodenej Thajčanky.

Čo to vlastne thajská masáž je? O tejto masáži ste už isto počuli aj vy a nie málo. Ani nám sa nevyhli mnohé názory a skúsenosti – dobré i zlé. Boli takí, podľa ktorých vás to isto bude bolieť, iný tvrdil, že vás dobrý masér dostane až do neba. Ďalší mylne predpokladajú, že thajská masáž je „erotická masáž”. Napokon je však pravda úplne niekde inde.

Po vstupe do Masážneho salónu Rattana Thai v Komárne sa za vami zatvorí svet a vy sa ocitnete v príjemných priestoroch recepcie. Miestnosť zdobia typické originálne thajské predmety. Terapia prebieha v intímnej miestnosti, ktorá je od recepcie oddelená. Môžete si vybrať, akú masáž si želáte, ktorej časti vášho tela chcete uľaviť. Trápia vás chodidlá a nohy, ktorým sa dostane masáž reflexných bodov za pomoci jedinečnej palička? Chcete si dopriať masáž s aromatickým olejom, ktorá je akýmsi mixom východného a západného prístupu k masážam? Zaujme vás bylinná masáž popretkávaná thajskými rastlinkami a vrecúškom, ktoré vás príjemne hreje? Alebo sa chcete spojiť s koreňmi a dopriať si tradičnú thajskú masáž?

A fogadóhelyiség
Po vstupe do priestorov masážneho salónu ma so širokým úsmevom víta Nok. Do ruky mi vkladá pohodlné oblečenie s thajskými motívmi a odprevádza ma do šatne. K thajskej masáže sa totiž netreba vyzliecť. Počas masáže na sebe máte pohodlné, z prírodných materiálov šité tradičné nohavice, prípadne aj vrchnú časť pri suchej masáži. Toto upokojí najmä tých, ktorí sa necítia príjemne odhalení pred cudzími ľuďmi.

Pohodlie si mám spraviť na malom vyvýšenom pódiu, nie na tradičnom masážnom stole. Usmievavá, maličká žena si vedľa mňa kľakla a rukami prvýkrát pritlačila. Na ženu má naozaj veľmi silné ruky!

A volt Poliklinika mellett található
Masáž odštartuje na mojich stehnách, prechádza akupresúrnymi bodmi až k mojim prstom na nohách, potom späť až k hornej časti hlavy, vrátane tváre. Počas masáže ležím, až na proces uvoľnenia ramien, pri ktorom mám sedieť. Masérka pracuje nielen s mojím telom, ale používa aj to cele svoje! Masíruje prstami, dlaňou, zápästím, lakťom, ale aj kolenom, či chodidlami! Celá masáž je ohromujúca, z času na čas mnou MENO zatrasie, keďže účinnosť masáže sa zvyšuje uvoľnením celého tela. A či bola masáž bolestivá? Nešla som sa nechať hladkať a keď masérka našla niekoľko „bolestivých”  bodov na mojom tele, aj som zaťala zuby. Bolesť však nie je to, čo som si z masážneho salóna Rattana Thai vzala.

2e2f9252-39c7-4a29-9dfa-18fe19ae45d2

Stáročia zdokonaľovaná thajská masáž sa líši od jej európskej sesternice. Základom thajskej masáže je osviežene, precvičenie a uvoľnenie energetických dráh tela. Naťahovanie svalov, stláčania akupresúrnych bodov. Masáž  uľavuje od bolesti a nepružnosti, stimuluje krvný a lymfatický obeh, vytvára flexibilný, pružný, uvoľnený stav tela. Cieľom thajskej masáže je navrátiť telu energetickú rovnováhu a aktivovať sebaliečenie.

fa85c619-a2ca-4764-997a-d2df42069013

Ja som si vybrala tradičnú 60-minútovú thajskú masáž, ale môžete si si dopriať aj 90, alebo 120-minútovú. Vo všetkých prípadoch ide o masáže celého tela – ak si vyberiete dlhšiu dobu masáže, tak vám na jednotlivé časti tela zostane viac času. Vďaka tomu je masáž ešte uvoľňujúcejšia, lepšie si oddýchnete.

Aký efekt mala masáž na mne? Cítila som celý lymfatický systém, môj krvný obeh sa rozprúdil ako ešte nikdy a svaly ostali uvoľnené. Kvôli sedavej práce ma bolí pravé rameno a ruka – táto bolesť bola na druhý deň po masáži minulosťou. Thajskú masáž preto vrelo odporúčajú aj tým, ktorých často bolí chrbát a hlava. Masáž bola antistresová, upokojujúca, ale napriek tomu osviežujúca.

Odporúčam každému, kto po náročnom a únavnom pracovnom dni túži po osviežení, ale aj takým, ktorý by chceli prekvapiť svojich blízkych originálnym darčekom.

(HDA)

Ďalšie informácie: www.rattana.sk és www.facebook.com/Rattanamasaz

13012755_1555622098063594_10818056928571249_n