Šport 2014. 09. 26.

MBK bez Crafta, náhrada čoskoro

Louis Craft zamieril do Spišskej, TJ je už v poriadku.

Basketbalový klub MBK Rieker COM-therm Komárno sa po účasti na kvalitne obsadenom turnaji v maďarskom meste Szombathely rozlúčil s podkošovým hráčom Louisom Craftom. Informáciu potvrdil manažér klubu Jozef Paulík. „Craft odišiel po obojstrannej dohode,“ povedal manažér. Podľa neoficiálnych informácii zamieril Američan na sever Slovenska, aby ho vyskúšal tím Spišskej Novej Vsi.

Klub teda musí zaplniť dieru pod košom. J. Paulík už pracuje na podpísaní zmluvy s náhradou na tento post: „Máme viacero možností. Zmluvu s novým hráčom by sme mali podpísať počas budúceho týždňa.“ Pravdou je, že ‚Obuvníkov‘ tlačí čas, pretože už o týždeň v sobotu privítajú basketbalistov Banskej Bystrice v prvom kole Extraligy.

Dobrou správou je, že zranenie rozohrávača TJ Bannistera z posledného prípravného zápasu nie je vážne a TJ už trénuje v plnej sile. Ako povedal Jozef Paulík, na poste rozohrávača ho môže zastúpiť Marek Kozlík, alebo Matúš Jurčina a preto neplánujú podpísať ďalšieho rozohrávača.

Dnes hrá MBK Rieker COM-therm Komárno posledný prípravný zápas s Falcom Szombathely, ktorému na turnaji podľahol 91:112.

(foto: mbk rieker komarno facebook)