Šport 2012. 03. 21.

MBK Rieker Komárno čaká v semifinále na súpera

Tréner František Rón vlani priviedol k zlatým medailám Levice, predtým získal na Slovensku tri tituly s Pezinkom.

Basketbalisti MBK Rieker Komárno ako víťazi základnej časti extraligy 2011/2012 prenikli do semifinále najkratšou možnou cestou, ôsmy nasadený BK Váhostav-SK Žilina vyradili vo štvrťfinálovom 1. kole hladko 3:0 na zápasy.

„Nebol som si taký istý, že by sme mohli prejsť prvým kolom už po troch zápasoch. Viem totiž, že play-off je vždy iná, nová súťaž. Dúfal som, že hráči prenesú formu z konca základnej časti do play-off, kde hrá svoju úlohu aj nervozita. Chlapci sa s tým však veľmi dobre vyrovnali a po kvalitnom výkone v obrane a víťazstve v Žiline som veril, že ak na to nadviažeme aj v treťom zápase doma, tak zvíťazíme,“ skonštatoval v pondelkovom rozhovore pre agentúru SITA tréner Komárna František Rón.

V semifinále si Komárňania zmerajú sily znova s najhoršie umiestneným tímom po základnej časti – po ôsmej Žiline sa im črtajú tentoraz siedme Levice (obhajca titulu, pozn.), ktoré vedú v sérii s druhou Prievidzou 2:1 na zápasy a v stredu môžu v domácom prostredí rozhodnúť o svojom postupe. Vyberať si nemôžeme, takže je to len na súperoch, ako zvládnu svoje série. My skrátka budeme musieť prijať toho, koho nám pridelí semifinálový ‚kľúč‘,“ podotkol Rón.

Český kouč vlani priviedol k zlatým medailám práve Levice, predtým získal na Slovensku tri tituly s Pezinkom. So svojím mužstvom bude teraz znova bojovať o kovy, a ak by MBK Rieker do konca sezóny v domácom prostredí už nezakopol, 51-ročný kouč by zdvihol nad hlavu ďalší majstrovský pohár.

„Táto teória je veľmi zradná a zavádzajúca. Niekedy môže hráčov uspokojiť a nadobudnú pocit, že doma sa im nič nemôže stať. Tak, ako môžeme doma prehrať, tak môžeme zvíťaziť na súperovom ihrisku. Každopádne v domácom prostredí cítime veľkú podporu našich výborných fanúšikov. Verím, že nám ju zachovajú aj vo chvíľach, keď sa nám nebude dariť,“ dopovedal Rón.

TEXT: SITA