Šport 2014. 04. 17.

František Rón o troch predĺženiach: Pekná rozlúčka so semifinále

Tréner zdolaného semifinalistu z Komárna František Rón sa venuje trénerstvu v profesionálnom basketbale už 24. Sezónu, avšak pred 13. aprílom 2014 nezažil zápas, o ktorého výsledku by rozhodlo až trojnásobné predĺženie. Až prišiel štvrtý duel semifinálovej série extraligy mužov proti Interu Bratislava.

„Dve predĺženia som zažil, tri ešte nie. Bolo to veľmi vzrušujúce pre divákov v hale, pri televíznych obrazovkách i pre nás aktérov. Všetci sme si to užili a aj keď sme prehrali, bolo to pekné rozlúčenie so semifinálovou sériou. V závere už rozhodovali skutočné detaily, kam sa odrazí, resp. neodrazí lopta a podobne,“ komentoval Rón pre Basket.sk nedeľňajšiu domácu prehru 119:122 po predĺžení.

MBK 11

Český odborník priznal, že na jednej strane boli „obuvníci“ sklamaní z rýchleho konca série, ale na druhej strane má dobrý pocit z posledného vystúpenia proti najväčšiemu favoritovi na titul. „Ja som poďakoval chlapcom za nasedenie, že sa bili až do konca. Možno, keby sme do toho dali rovnaké nasadenie, srdiečko a emócie v niektorom z predchádzajúcich zápasoch, mohli sme natiahnuť sériu. Teraz sa už nedá nič robiť.“

Interisti zdolali Komárno postupne o 10, 15, 14 a 3 body. Do finále, rovnako ako predtým do semifinále, postúpili bez straty kvetinky. „Samozrejme, že sme išli do série s tým, že chceme vyhrať nejaký zápas. Najbližšie sme k tomu boli v prvom a spomenutom poslednom stretnutí série. V zápase číslo jedno sa možno prejavila nezohratosť Interu po dlhej prestávke, ktorú sme, žiaľ, nedokázali využiť,“ uviedol 53-ročný kormidelník.

Pred sériou Rón tvrdil, že rozhodne disciplína a to, či dostanú jeho zverenci Inter pod tlak. Po série skloňoval skúsenosti. „Inter preukázal svoje kvality. Jeho hráči majú skúsenosti – to rozhodlo sériu. Skúsenosti má nielen základná zostava Interu, ale aj hráči z lavičky, i keď tam je to diskutabilné, kto je z lavičky a kto je základná zostava. My sme mali jedinú šancu, že by sme prekonali Inter bojovnosťou, agresivitou, tvrdosťou, čo sa nám nepodarilo,“ argumentoval Rón.

 

MBK 22

Komárno sa v súboji o tretie miesto (bude sa hrať na dva víťazné zápasy) stretne s porazeným z druhej semifinálovej série, ktorú tvoria Prievidza a Svit. Ktorého súpera by si v „malom finále“ želal František Rón? „To je jedno. Prievidza i Svit sú vyrovnané tímy, naznačuje to aj priebežný stav série 2:2. Ja budem len sledovať, ako sa to bude vyvíjať. Čo sa týka únavy, niekedy je to zavádzajúce. Aj súper bude mať minimálne týždeň prestávku, počas ktorej hráči dokážu zregenerovať.“

(zdroj: basket.sk, foto: facebook MBK, Karol Scholtz)