Šport 2011. 11. 16.

MBK Rieker Komárno privíta Prievidzu

V zápas označovanom za šláger kola nastúpia proti sebe dve celky, ktoré bojujú o vrchol tabuľky.

Komárno po štvorzápasovej víťaznej mini-sérii prehralo vo Svite, kde nebolo jednoznačne horším tímom. Svitu však padali v poslednej časti hry ťažké strely, na ktoré Komárno už nedokázalo odpovedať. Je len škoda, že ‘Obuvníci’ nevyužili šancu z tretej štvrtiny, kde ani jeden tím veľa košov nedával a vsietili v nej napokon iba 9 bodov.

Prievidza sa postupne šplhá nahor. V poslednom extraligovom zápase zdolali v zápase o druhé miesto silnú Spišskú Novú Ves pomerom 88:82, kedy po vyrovnanom priebehu zápasu . Najlepšími strelcami boli zahraničné posily Phillips, Guede a Godbold. „Prievidza hrá v tejto sezóne veľmi jednoduchý a účinný basketbal, spoliehajúci sa výhradne na zahraničné posily, kde hrozí nebezpečenstvo od všetkých hráčov. Najväčší pozor si však treba dať na Sullivena Phillipsa, u ktorého je jeho výkony umocňujú skúsenosti,“ povedal tréner Bálint pre portál basketbal.cz.

Do Komárna smeruje z Prievidze aj početná enkláva fanúšikov, ktorí si žiadali vyčleniť pre seba sektor časť publika a tak bude postarané aj o skvelú atmosféru. Dúfame, že fanúšikov Komárna príde tiež viac, ako na posledný stredajší zápas. Začíname tradične o 18:00. KOMÁRNO DOTOHO!

Vyjadrite svoj názor