Šport 2012. 12. 01.

MBK Rieker Komárno sfúklo v prvom polčase domácu Nitru (+Video)

Úchvatná domácka atmosféra vytvorená fanúšikmi Komárna hnala dopredu hostí tak, že Nitru stratili v spätnom zrkadle už pred polčasom.

Mužstvá vstúpili do stretnutia úplne rozdielne. Kým domáci strácali jednu loptu za druhou, Komárno využívalo každú chybičku súpera. Nevýrazná hra v obrane „vysokoškolákov“ bola voda na mlyn pre tím hostí, ktorí ťažili hlavne z rýchlych protiútokov. Po deviatich minútach hry viedli obuvníci o desať bodov. Strelecky sa darilo najmä Martinovi Bílikovi. Úvodnú desaťminútovku vyhrali hostia v pomere 25:12.

V druhej desaťminútovke pokračoval strelecký uragán hráčov Komárna, ktorí dominovali pod oboma košmi. Súpera nepúšťali takmer do ničoho. V tretej minúte tejto časti hry úradoval Amin Stevens, ktorý na radosť početnej skupiny komárňanských fanúšikov predviedol efektný smeč, ktorým zvyšoval už na rozdiel úctyhodných dvadsaťjeden bodov. Domáce mužstvo sa nedokázalo presadiť ani v ďalšom priebehu tejto štvrtiny. Stav po dvadsiatich minútach bol z pohľadu Nitranov hrozivých 24:42.

Na začiatku tretej štvrtiny sa zdalo, akoby sa mužstvo Ľubomíra Urbana predsa len prebudilo. Do druhého polčasu totiž lepšie vstúpila Nitra, ktorej sa podarilo mierne ukrojiť z priepastnej straty. Potom však bielo-červení opäť zapli na plné obrátky a ich náskok znova rástol. V piatej minúte tejto štvrtiny zvyšoval Kevin Thompson na 50:34 z pohľadu hostí. Stav po tridsiatich minútach čistého času bol 44:64 v prospech Komárna.

Posledná časť hry sa niesla v podobnom duchu. Obuvníci si udržiavali nahraný náskok, kým Nitrania boli naďalej bezradní. V závere stretnutia už František Rón šetril svoje najväčšie opory. Práve v posledných minútach sa domácim podarilo kozmeticky upraviť skóre, no na viac už mužstvo spod Zobora nezmohlo. Perfektná defenzívna hra priniesla pre MBK Rieker Komárno cenné víťazstvo na palubovke súpera čo obuvníkov výrazne priblížilo k čelu extraligového pelotónu. Pochvalu si zaslúži celé mužstvo, ktoré od začiatku do konca nepoľavilo, perfektný Kevin Thompson, ktorý zaznamenal už siedme double-double v rade za sebou (17 bodov a 12 doskokov), ale hlavne fanúšikovia, ktorí v hojnom počte merali cestu do Nitry kde svojmu mužstvu vytvorili takmer domáce prostredie.

V 17. kole v stredu 5. decembra privítajú obuvníci na domácej pôde mužstvo zo spodnej časti tabuľky ŠKP Banská Bystrica. Komárno Do toho!

BK SPU EDYMAX Nitra – MBK Rieker Komárno 61:73 (12:25 , 12:19, 20:20, 14:9)
Body: Thompson 17 (12 doskokov), Bílik 14,  Stevens 13, Lowe 9, Kratochvíl 6, Šoška 5, Dubovský 4, Stojanov 3, Kozlík 2, Biňovský a Maslík 0

TEXT: T. Bese