Šport 2013. 04. 25.

MBK Rieker Komárno vo finále!

Výhra Komárna vo štvrtom zápase semifinálovej série so Spišskou Novou Vsou znamená postup do finále v najkratšom možnom čase. Kto ale vyzve najvyššie nasadený tím vo finále, ešte nie je isté. V druhej semifinálovej sérii je zatiaľ v lepšej pozícií bratislavský Inter, ktorý vedie 3:1 a v piatok môže Nitranov poslať do bojov o tretie miesto.

Do stretnutia vstúpili lepšie domáci Spišiaci, ktorí pred vlastným publikom chceli uhrať aspoň jednu výhru. Ujali sa vedenia 5:0, no potom sa zobudila aj ofenzíva Komárna, za ktoré dal prvých šesť bodov Thompson. Domácich ťahal Hovaňák s Mandičom, hviezdny rozohrávač Acker ostal, podobne ako v minulom zápase, vypojený skvelou obranou Komárna.

Spišiakom sa nepodarilo ujsť na viac ako šesť bodov a vo vedení vydržali len do tretej minúty druhej časti hry. Obrat v zápase zariadilo s prispením zvyšku tímu najmä americké duo Simpson – Stevens. V polčasovej prestávke už viedli Komárňania pomerom 39:42.

A na tomto vedení stavali v druhom polčase. Na konci tretej štvrtiny už viedlo Komárno o desať bodov a každou sekundou bolo bližšie k finálovej účasti. Komárňania ale prespali úvod poslednej štvrtiny, domácim sa podarilo vyrovnať. Trojka Evansa zdvihla nabudenú halu na Spiši zo sedadiel. Okamžite ale dokázal rovnakou mincou odpovedať Kozlík.

V následnej prekáračke sa oba tímy bod po bodíku posúvali k výhre, no keď Acker minul zbrklú trojku a Chris Lowe premenil oba trestné hody, bolo prakticky rozhodnuté. Evans síce ešte korigoval a Spišiakom padla do koša lopta spoza oblúka ešte raz, to už bolo po klaksóne. Vyrovnanie teda neplatilo. Skupinka fanúšikov Komárňana sa mohla spolu s hráčmi tešiť z druhej finálovej účasti po sebe.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Rieker Komárno 86:89 (39:42)
Najviac bodov: Mandič, Hovaňák po 21, Evans 19 – Simpson 22, Stevens 17, Thompson 16
/na zápasy 0:4, do finále postúpilo Komárno/