Šport 2012. 01. 14.

MBK Rieker Komárno zvalcovalo Levice!

Pred zápaom bolo viac počuť fanúšikov Levíc, no počas predstavovania domáceho tímu sa ‚rozohnili‘ aj domáci. Atmosféra bola nabitá zdravou rivalitou, rozhodovalo sa však na palubovke.

Koše v úvode nechceli padať. Ako prvý bodoval Bilík z trestných hodov až v druhej minúte, Grant potom odpovedal trojkou s faulom, takže Levice zrazu viedli 2:4. Do vedenia sa dostali ešte za stavu 5:6, no odvtedy sa už pred Komárňanov nepozreli. Domácich ťahali vpred v prvom polčase najmä Jones, Bilík a Szabó.

Rozhodujúcou sa ukázala pasáž z úvodu druhej štvrtiny, kedy Komárňanom padli tri trojky po sebe a razom viedli dvojciferným rozdielom. Hostia nedokázali odpovedať trojkami, o čom svedčí aj úspešnosť spoza oblúka 2 z 12 za prvý polčas a 3 z 23 celkovo.

Hostia ešte v druhej časti hry zabrali. Najmä zásluhou neudržateľného Granta znížili na 33:30. Sám Grant ale Levický koráb potiahnuť nemohol, domácim sa aj naďalej darila streľba a aj Jonesových 8 bodov vo zvyšných piatich minútach polčasu prispelo k vysokému 15 bodovému náskoku v polovici zápasu (51:36).

Druhý polčas bol potom už jasnou záležitosťou Komárna, ktoré hru napriek užšiemu kádru kontrolovalo. Vyzdvihnúť treba najmä Sinišu Biliča, ktorý v konečnom účtovaní nasúkal súperovi 23 bodov a doskočil 9 lôpt, no tiež Petra Szaba a jeho dôležité trojky. V závere už úradoval pod košom Johnson, ku ktorému nestíhal nikto pristupovať.

Za búrlivých ovácií domáceho publika sa posledné minúty už len dohrávali. Ku konečnému výsledku 95:67 napokon neprispel vo svojej premiére Patrik Petrovský, ktorý nastúpil v závere.

MBK Rieker Komárno – ONYX Levice 95:67 (20:17, 51:36, 69:51, 95:67)